Bislimovski: Çmimi i rrymës do të rritet për 9,48%!

Kryetari i Komisionit Rregullator të Energjetikës, Marko Bislimovski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se pas 1 janarit të vitit 2022 pritet çmimi i energjisë elektrike do të rritet për amvisëritë për 9,48 për qind, shkruan TV21.

Bislimovski tha se do të hiqet tarifa e lirë e rrymës elektrike gjatë ditës, ndërkaq do të mbetet tarifa e lirë gjatë natës dhe të dielës.

“Hiqet tarifa e lirë ditore. Tarifa e lirë gjatë natës dhe të dielës mbetet, dhe asnjëherë nuk janë vënë në pyetje”, tha mes tjerash Bislimovski./TV21

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey