Boris Johnson bën thirrje të vazhdohet me vaksinimin me AstraZeneca

Kryeministri britanik nxiti britanikët të ndjekin rekomandimet e Autoritetit Shëndetësor Britanik dhe të vazhdojnë të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca.

Kryeministri britanik, Boris Johnson i nxiti britanikët të ndjekin rekomandimet e Autoritetit Shëndetësor Britanik dhe të vazhdojnë të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca.

“Është shumë e rëndësishme të vazhdohet në këtë rrugë”, tha kryeministri për BBC.

“E qartë, vaksina pati një ndikim në trajektoren e virusit”, shtoi ai.

Në total, 37,119,083 milionë persona janë vaksinuar në Britaninë e Madhe.

Prej tyre 5,496,716 kanë marrë tashmë dozën e dytë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey