Boris Johnson takohet me Zelenskyn në Kiev

Vizitë e papritur, Zelensky pret në Kiev një vizitor jo të zakonshëm.

Kryeministri britanik, Boris Johnson, po qëndron në Kiev ku është takuar me presidentin ukrainas, Volodomyr Zelensky.

Ambasada e Ukrainës në Londër shpërndau një fotografi nga takimi i dy liderëve me mbishkrimin ‘surprizë’

Ditën e djeshme në Kiev qëndruan Shefi i Politikës së Jashtme, Josep Borell dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey