Braktisi universitetin, si u bë milioner 23 vjeçari me Forex në Youtube

Luk Blackburn është emri i 23-vjeçarit, për të cilin braktisja e universitetit mesa duket ka qënë gjëja më e mirë që ka bërë në jetë. Ai u bë një nxënës në një kompani online të IT dhe filloi të tregtojë Forex.

Luk thotë se zotëron tre shtëpi dhe gëzon pushime me gjashtë avionë në vit. Ai filloi tregtimin në tregun e këmbimit valutor me një kredi të vogël prej 1.000 paundësh.

Luk tregon se pedagogët e tij i thanë se ai nuk do t’ja dilte kurrë në jetë, dhe se do e kishte shumë të vështirë të gjente dhe një punë çfarëdo, por 23-vjeçari i provoi të kundërtën.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk October 9, 2019 6:37 pm ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=159092
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit