Brazili në finale të Kupës së Amerikës

Brazili ka kaluar në finalë të Kupës së Amerikës pasi ka triumfuar me rezultat minimal 1-0 ndaj Perusë.

Në një ndeshje shumë të luftuar, ishte goli i Paquetas në minutën e 35’ që vendosi fatin e takimit.

Në finale, Brazili do të ballafaqohet me fituesin e ndeshjes ndërmjet Argjentinës dhe Kolumbisë.

Ky ishte goli i Paquetas:

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey