Bytyqi: Maqedonia do të kyçet në tregun e madh evropian

Sesionin e parë të Forumit të Prespës për Dialog e ka hapur zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi.

Deklaroi, se ky Forum është një hap drejt kyçjes së Maqedonisë së Veriut në tregun e madh evropian.

“Maqedonia e Veriut do të kyçet në tregun e madh evropian dhe pres që ky takim të jetë i frytshëm për të hedhur një hap para në këtë drejtim”, tha Bytyqi, raporton TV21.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey