Carovska: Dje janë diagnostifikuar 50 nxënës me Covid-19

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska tha se procesi arsimor me prezencë fizike po zhvillohet në pajtim me protokollet shëndetësore.

“Nga gjithsejt 240 mijë nxënës të cilët janë duke ndjekur mësimin në prani fizike, raste aktive me Covid-19 që nga fillimi i vitit shkollor janë 0.2 përqind. Gjatë ditës së djeshme janë diagnostfikuar rreth 50 nxënës pozitiv në Covid-19, ose 0.02 përqind, tha ministrja Carovska. /SHENJA

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey