Carovska: Viti shkollor përfundoi me sukses

Pavarësisht kohëzgjatjes së shkurtër për t’u përgatitur dhe modelit të kombinuar, disa me prani fizike, disa me mësim nga distanca, sërish viti shkollor ka përfunduar me sukses, ka deklaruar ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska.

“Viti shkollor përfundoi me sukses edhe përskaj periudhës së shkurtër për përgatitje”, tha Carovska në Vollkovë, transmeton TV21.

Ka shtuar se ende nuk dihet se si do të realizohet viti shkollor, ndërkaq Qeveria ka tre opsione.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey