Emri Muhamed, më i popullarizuari te foshnjat e porsalindura në Oslo

Emri Muhamed ka zënë vendin e parë si emri më i përdorur për foshnjat e gjinisë…

Loading...

Hetem Ramadani: Largojini këto ushqime nga frigoriferi, shkaktojnë kancer

Ai ka zgjuar kureshtjen e të gjithë shqiptarëve me prezantimin e formulës “magjike” mbi shërimin e…

Loading...

E keni përdorur gabimisht gjatë gjithë jetës, dollapi i poshtëm i shporetit elektrik ka këtë funksion

Një shumicë prej nesh e shfrytëzojmë dollapin e poshtëm të shporetit elektrik për të futur gjërat…

Loading...

Bora e madhe, angazhohet edhe ushtria – kanadezët gërmojnë tunele për të dalë nga shtëpitë

Disa pamje që vijnë nga Kanadaja tregojnë se si duket kur bora mbulon edhe çatinë. Shtëpitë…

Loading...

Ndodh dhe kjo: Qytetari nga Ferizaj bën biznes me kuaj, i shet për suxhuk

Në tregjet e kafshëve në Kosovë, një qytetar po pretendon se po shitet mish i kalit,…

Loading...

Nusja e sapomartuar merr dhuratën më të çuditshme ndonjëherë nga vjehrra e saj

Një grua mbeti e habitur kur vjerrra i dha dhuratë të brendshmet e saj që ajo…

Loading...

Gruaja perfekte për sytë e një burri

Çfarë i tërheq burrat më së shumti te një grua? Janë disa tipare që ata i…

Loading...

Historia e një doktori, që shpëtoi mijëra bebe me supën e tij të karotës!

Emri Ernst Moro me siguri nuk do të tingëllojë i dëgjuar për shumë njerëz sot. Pasi…

Loading...

Shqipëri, propozohet testi i “idiotit” për shoferët

Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës…

Loading...

Tmerr në autostradë: Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë

Ky është momenti i tmerrshëm që një grup turistësh britanikë “fluturuar” nga minibusi i tyre pas…

Loading...

Papa Françesku-murgeshës: “Do të të puth, por mos më kafsho”

Papa Françesku përsëri është kthyer në qendër të vëmendjes së medieve botërore pas shuplakës që i…

Loading...

Punonte si shofer taksie në Londër, kosovari fitoi një veturë prej mbi 90 mijë funtesh natën e Vitit të Ri (Video)

Një shofer taksie në Croydon mbeti “i shokuar”, pasi iu tha se ai kishte fituar një…

Loading...

Gruaja më e vjetër në botë mbush 117 vjet (Video)

Japonezja Kane Tanaka ka thyer rekordin e saj si personi më i vjetër në botë duke…

Loading...

Me këta dy përbërës shkrihet akulli në xhamin e veturës për një sekondë (Video)

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli…

Loading...

Rrëfimi i 101 vjeçares që e kishin fejuar sa ishte në djep (Video)

Timë Shatri, zonja e cila në maj të këtij viti mbush plot 101 vjet. Sidoqoftë, tani…

Loading...