Çfarë është dhe çfarë e shkakton gërhitjen?

Çfarë është gërhitja? Gërhitja është të marrësh frymë me një tingull gërhitës dhe të butë ndërsa…

Loading...

Studimi në SHBA: Një aspirinë në ditë mbron mushkëritë nga ndotja e ajrit

Studimet ë reja kanë zbuluar se aspirina mund të mbrojë mushkëritë nga ndotja e ajrit. Sipas…

Loading...

Tri arsye pse vajzat e bukura bien shpesh në dashuri me djem të prapë!

Ndodh shpesh që vajza më e mirë që njihni bie në dashuri me një djalë që…

Loading...

Këto janë shenjat që një femër kërkon të bëjë seks me ty

Të gjithë shohin një femër që mendojnë të kalojnë të ardhmen me të. Ju jeni vazhdimisht…

Loading...

Bletët shpallen gjallesat më të rëndësishme në botë

Thumbimi nga bletët dhëmb shumë, por nëse këto do të zhdukeshin, do të dhimbte edhe më…

Loading...

Ushqimet që shërojnë migrenën

Migrena është si një mysafir i padëshiruar i cili vjen pa paralajmërim dhe me vështirësi largohet.…

Loading...

Këto ushqime rekomandohet të konsumohen ditëve të vjeshtës

Derisa moti ka filluar të ftohet, edhe imuniteti bie, ndërsa ajo çfarë hamë mbetet një gjë…

Loading...

Femrat zgjedhin partnerin potencial sipas këpucëve

Femrat kandidatët eventualë i vlerësojnë edhe në bazë të asaj se sa kujdesen për higjienën Kur…

Loading...

Përse është më e vështirë të jetohet me femër të mençur

S’ka dyshim që koeficienti i lartë i inteligjencës në shumë situata jetësore është përparësi, mirëpo ai…

Loading...

Jeto duke dashur të jesh ai që je!

Puno me ata që i do, takoji ata që i do, sipas mundësisë ndihmoji ata që…

Loading...

Ja përfitimet që do të merrni, nëse e konsumoni çdo ditë këtë frut

Shalqini është njohur prej kohësh si burim i shumë ushqyesve të rëndësishëm. > Ushqyes si likopeni,…

Loading...

Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme “Jahja Kemal”

Kupa Botërore e Dijes (WSC) edhe këtë vit raundi lokal dotë zhvillohet në ShMP Jahja Kemal…

Loading...