Të Kosovës, apo të Serbisë?! Fshati mes dy shteteve që ka bërë lëmsh dhe ndërkombëtarët

Që nga fundi i luftës në Kosovë, banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës, kanë raportuar me…

Loading...

Haradinaj ultimatum Albin Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën!

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti që të gjejë…

Loading...

Antiterrorizmi/ Koalicioni kundër ISIS, Kosova financon shumën prej 250 mijë euro

Ambasada amerikane në Prishtinë ka falënderuar Qeverinë e Kosovës për përkrahjen dhe pjesëmarrjen në koalicionin kundër…

Loading...

Policia e Kosovës publikon foton e tropojanit dhe kërkon ndihmë

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Bujar Demaj, 46 vjeçarin nga Tropoja…

Loading...

Serbët e Graçanicës ngrihen në mbështetje të atyre në Malin e Zi: Hiqni ligjin se..

Disa qindra qytetarë serbë të Graçanicës morën pjesë në një marshim proteste të organizuar nga grupime…

Loading...

“Arrihet marrëveshja për Presidentin”/ Mustafa kërkon kryeparlamentarin, por Kurti nuk “djeg”…

Tre takime në tre ditë, por Kurti dhe Mustafa nuk kanë arritur asnjë marrëveshje. Mirëpo, mediat…

Loading...

Sondazhi/ Bashkim kombëtar? Në Kosovë përgjigjen “po”, më pak se në Shqipëri!

Një sondazh i fundit, i realizuar nga dy organizata, Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur…

Loading...

Vdes në motel 72-vjeçari shqiptar, partnerja e lë në dhomë dhe…

Një 72-vjeçar shqiptar nga Gjilani ka ndërruar jetë një ditë më parë në një dhomë hoteli.…

Loading...

Vetëvendosje dhe LDK shumë pranë marrëveshjes, sot dita vendimtare për koalicionin

Edhe pse takimi i së mërkurës mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të…

Loading...

Nuk ka tym të bardhë/ 3 orë takim mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, marrëveshje kur…?

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë rënë ende dakord për bashkëqeverisjen, por duke lënë një…

Loading...

Detaje mbi arrestimin e gruas në Kosovë, kërkoi hakmarrje për vrasjen e gjeneralit iranian

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me ndalimin e Ikballe Berisha-Hudutit, e cila përmes…

Loading...

Në bazën amerikane që u sulmua në Irak punojnë qindra kosovarë

Gjatë natës së mbrëmshme, u sulmua baza kryesore amerikane në Irak, ajo “Al Asad”, e cila…

Loading...

Vetëvendosja nuk respekton “ultimatumin” e Thaçit

Lëvizja Vetëvendosje duket se ka zgjedhur të mos e respektojë afatin e 48 orëve të vendosur…

Loading...

Kurti: Thaçi nuk e tha në takim ultimatumin e 48 orëve, e nxori në…

Zhvillime te reja priten sot gjatë ditës në Kosovë. Kryesia e lëvizjes Vetëvendosje pritet te mblidhet…

Loading...

Dështon takimi mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, edhe 24 orë afat për Qeverinë

Ende nuk ka asnjë marrëveshje mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për qeverinë e re. Takimi…

Loading...