Lajme

Ways to Make a Description Paper KingEssays.com

The Great Essay Writing Process Many students find essay writing a cumbersome and painful assignment. That is because they are still not sure how to approach essay writing. If you get the approach right, you find that essay writing is not painful at all. In fact, it can be a …

Read More »

How To Write An Essay About Yourself For College Application

12 Steps To Excellent Online Persuasion However, you must remember that scrapbooking may be a costly affair. Running all around this huge town would take ages, thankfully there are a number of other transport options including your always handy skateboard (and the back to the future ride hitch), bicycles, scooters, …

Read More »

Home work Information Answers – Homework HelperZZ com

If you might be even luckier, you are going to get a response from a individual who’s not only an qualified but is talented at conveying points. In this sort of a circumstance, you can not only clear up the research but understand anything as perfectly, which is considerably better …

Read More »

Ministria e Arsimit në Maqedoni paralajmëron rritjen e rrogave në arsim

Auto Draft

Ministria e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut paralajmëron rritje të rrogave për punonjësit e arsimit. “Vitin e kaluar, paga e punonjësve të arsimit në shtator u rrit pesë përqind. Ndërsa faza tjetër, pra rritja tjetër, është planifikuar për muajin e ardhshëm, duke përfshirë stafin në arsimin fillor, të …

Read More »

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare

Auto Draft

Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e peshqve nga Kosova, ajo nuk do të …

Read More »

Ja çka punojnë në Gjermani të ardhurit nga Ballkani

Auto Draft

Eksperti gjerman për çështje ekonomike, Wido Geis-Thöne bën një bilanc për Deutsche Wellen. lidhur me tregun e punës në Gjermani, nga punëtorët e vendeve të Ballkanit. “Do të thoja që pjesa më e madhe e punëtorëve nga Ballkani Perëndimor është në nivelin e mesëm të kualifikimit, pra kanë shkollim të …

Read More »

Pagesat rrugore, për 7 muaj janë mbledhur 23.5 milion euro

Auto Draft

Nga fillimi i vitit, deri në korrik, nga pikat e pagesës në të gjithë vendin në buxhetin e shtetit r kanë hyrë 23.5 milion. Sa i përket të njëjtës periudhë të vitit të kaluar ka një rritje prej katër për qind. Nga Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore thonë se të …

Read More »

Shkup, thyhet tabela e re për Aleksandrin e Madh

Auto Draft

Persona të panjohur kanë hequr dhe thyer tabelën e vendosur tek përmendorja e Aleksandrit të Madh, që njihet si “Ushtari në kale”, ku shkruante se ai i takon historisë helene. Menjeherë pas vendosjes së kësaj tabele gjatë ditës së djeshme kanë pasuar reagime të disa historianëve. Tabela është vendosur në …

Read More »

Kosova vendos masa ndaj disa produkteve të Maqedonisë

Auto Draft

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore. Sipas tyre Maqedonia është duke aplikuar barriera tarifore ndaj produkteve të Republikës së Kosovës. Sipas komunikatës për media nga MTI, Shala ka theksuar se që nga qershori i këtij viti …

Read More »

Prokurori special Burim Rrustemi i rri përballë Katica Janevës

Auto Draft

Prokurori i Prokurorisë Speciale, Burim Rrustemi ka theksuar se kryeprokurorja Katica Janeva nuk mund të ndikojë në dëshminë e tij për rastin “Reket”, ku ajo është protagoniste e përfolur në bisedat e materialeve të publikuara nga gazeta italiane “La Verita”, përcjellë INA. Rrustemi sot ishte në Prokurorinë e Përgjithshme ku …

Read More »

Presim që Kongresi Amerikan ta miratojë Protokollin për anëtarësim në NATO

Auto Draft

Presidenti Stevo Pendarovski sot në takim me delegacionin e Gardës nacionale të shtetit federal amerikan Vermont të kryesuar nga komandanti i Gardës, koloneli Gregori Najt ka shprehur pritjet se së shpejti do të përfundojë procedura e ratifikimit të Protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e …

Read More »

Profesori nga Kumanova flet për rolin e diasporës shqiptare

Auto Draft

Çfarë shkruan Prof. dr. Veton Latifi në librin e tij “Shekulli i ri i politikës shqiptare” për rolin e diasporës shqiptare? “Në kuptim të ndikimit emancipues politik, zhvillimit të mendimit politik, si dhe avancimit të kulturës politike, shqiptarët e kanë një avantazh të jashtëzakonshëm, diasporën shqiptare si një forcë shtytëse. …

Read More »

Stacione bazë për 5G në Maqedoninë e Veriut, rrezatimi te cmend !

Auto Draft

Në Maqedoninë e Veriut së shpejti do të vendosen stacionet bazë për rrjetin e ri 5G. Por ekspertët thonë se rrezatimi nga ky rrjet është i dëmshëm. “5G do të jetë kërcënim edhe më i madh për mbijetesën e njerëzve, kafshëve dhe bimëve. Unë si ekspert për dëmin dhe mbrojtjen …

Read More »

Alternativa e Gashit fillon bashkëpunim zyrtar me AKP-në e Erdoganit!

Auto Draft

Alternativa e udhëhequr nga Afrim Gashi do të forcojë bashkëpunimin me partinë AK (Partia e Drejtësisë dhe Mirëqenies) të Rexhep Taip Erdoganit në Turqi. Kjo porosi është përcjellur në takimin që Gashi dhe ministri i Kulturës, Hysni Ismaili zhvilluan një takim me zëvendëskryetarin e Përgjithshëm të AK Parti-së, Numan Kurtullmush. …

Read More »