ShowBiz

Dua Lipës shfaqet në qendër të Prishtinës

Dua Lipa është vlerësuar në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa në Prishtinë është nderuar me një grafit gjigant, shkruan lajmi. Dua është pikturuar përballë Prokurorisë së Shtetit, në sheshin “Edit Durham”. Kujtojmë se këngëtarja para fillimit të “Sunny Hill” ka dhuruar plot 150 mijë euro për një akademi muzikore për talentet e reja. “Ky do të jetë përfundimisht një projekt i madh dhe diçka për të cilën ne jemi shumë të entuziazmuar. Mendoj se do të jetë e jashtëzakonshme. Ne do t’i japim diçka komunitetit tonë”, ishte shprehur Dua Lipa në një deklaratë për mediat.

Read More »

Gruaja i bën masazh, Rondalo mendjen e ka diku tjetër

Kështu kujdeset gruaja e tij kur Ronaldo është në shtëpi. Cristiano Ronaldo ka pësuar një dëmtim dhe mbetet në dyshime për ndeshjen e xhiros së parë në Serie A, ku Juventus takohet me Parmën. Ylli portugez ka stërvitur në mënyrë të diferencuar ndaj pjesës tjetër të skuadrës, duke humbur edhe miqësoren para sezonale kundër skuadrës së dytë të Juventusit. 34 vjeçari ka përfunduar sezonin e parë në Torino me 28 gola në 43 ndeshje, duke ruajtur formën e mirë edhe pas ndryshimit të skuadrës. Ronaldo, dëshiron të jetë i gatshëm së më parë që është e mundur, duke vendosur që një pjesë të rikuperimit ta kryejë edhe në shtëpi. Ai ka publikuar në Instagram një video me gruan e tij, Georgina Rodriguez duke masazhuar zonën e lënduar, teksa shikonte ndeshjen finale të Superkupës së Evropës, mes Liverpoolit dhe Chelsea.

Read More »

Era me reperin rus Eldzhey (Video)

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi po vazhdon karrierën e saj muzikore jashtë vendit, shkruan lajmi. Ajo ka bashkëpunuar me emra të njohur të ekranit e së fundmi me reperin rus Eldzhey, këngë kjo e cila u prit mirë fillimisht vetëm në versionin audio. Tani në kanalin zyrtar në Youtube është publikuar edhe me videoklip dhe pranë videos është bërë e ditur se skenat nuk mund t’i shohin ata që janë nën moshën 18. /Lajmi/

Read More »

Provokuese nga shtrati, veshja e saj merr gjithë vëmendjen

Kida është ndër këngëtaret më të reja, por më aktive në skenën tonë. Ajo është shumë e dashur për publikun, si për këngët, ashtu edhe për paraqitjet e saj, shkruan KosovaToday. Kida ka shumë fansa për të cilët është shumë aktive në rrjetet sociale. Sot ajo është shfaqur e veshur me shumë stil. Para pak minutash i ka publikuar dy në të cilat duket joshëse e veshur ngushtë në të bardhë. Kjo veshje i ka theksuar mjaft mirë linjat trupore. /KosovaToday/

Read More »

Joshëse nga plazhi, veshja e saj merr vëmendjen

Lola Haradinaj është gruaja e politikanit shumë të njohur Daut Haradinajt. Ajo është shumë e përfolur në veçanti për paraqitjet e saj me shumë stil, shkruan KosovaToday. Lola ecë gjithmonë një hap me modën dhe veshjet e saj i kanë lakmi të gjitha vajzat. Atë e gjejmë shumë aktive edhe në rrjete sociale me postime të ndryshme. Sot, ajo ka publikuar një foto nga pushimet në të cilën po duket shumë e ‘zjarrtë’. E veshur me shumë stil, Lola po duket një zonjë e vërtetë nga plazhi. /KosovaToday/

Read More »

Leonita me Granitin, veshja e saj mori gjithë vëmendjen

Futbolliti i kosovar, Granit Gjaka dhe gruaja e tij, Leonita janë një çift shumë i përfolur në publik. Ata tani janë në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë, përcjell KosovaToday. Çifti janë shumë aktivë në rrjete sociale e sidomos Leonita. Sot, ata kanë dalë të dy në qytet e veshja e Leonitës në fustan të ngushtë mori gjithë vëmendjen./KosovaToday/

Read More »

Lë ‘gojëhapur’ fansat me këtë pamje

Mimoza Shkodra është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Ajo u bë e njohur në publik që në daljen e parë dhe që nga fillimi ishte shumë e përfolur në publik sidomos për jetën private, përcjell KosovaToday. Mimoza ishte e fejuar për pak muaj me këngëtarin nga Shqipëria, Seldi e tani ata janë ndarë. E pas ndarjes Mimoza është paraqitur çdo herë e më në formë. Së fundi ajo ka shkuar në pushime dhe nga atje ka publikuar foto të ndryshme. E në foton e fundit ajo paraqitet me bikini e me këtë pamje ka lënë pa fjalë fansat e saj./KosovaToday/

Read More »

A po e paralajmëron Leonora Jakupi hyrjen në politikë?

Leonora Jakupi ka treguar më në fund nëse po i futet apo jo politikës. Nuk është hera e parë që po qarkullojnë lajme se Leonora Jakupi do ti futet politikës. E lidhur me këtë, këngëtarja ka vendosur ta japë një përgjigje të prerë. Përmes Instagramit ajo ka bërë të ditur se nuk do të futet në politikë. Ajo e ka bërë një postim në llogarinë e saj në Instagram, aty ku ka vendosur përgjigjen e shumëpritur e që është “Jo”.

Read More »

Vjollcën, ajo befason me reagimin

Vjollca Haxhiu është këngëtarja që po bëhet çdo ditë e më e pëlqyer në publik. Ajo është një prej më të ftuarat të këndojë në dasma e festa të ndryshme familjare, përcjell KosovaToday. Këto ditë ajo po qëndron në Ulqin ku duket se do të performojë atje. E për vizitë i shkoi këngëtarja e njohur, Violetë Kajtazi, e këtë moment Vjollca nuk hezitoi ta ndajë me fansat e saj./KosovaToday/ ]

Read More »

Shikoni në çfarë gjendje e ka publikuar vetën

U bë e njohur që në vitin 2004 si Miss Albania dhe tani, Agnesa Vuthaj është tejet e përfolur në publik. Gjithë këto vite ajo ka qenë pëherë e komentuar me paraqitjet e saj, përcjell KosovaToday. Tani ajo ka hapur një markë të vetën me veshmbathje për femra qe e ka quajtur ‘Agnesa Vuthaj’. Agnesa është shumë aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon shumë ndjekës. E sot, ajo ka postuar një video ku tregon se ka shkuar tek frizeri për të ndryshuar stilin e flokëve mirëpo, ajo e ka publikuar veten në një gjendje jo shumë të mirë./KosovaToday/

Read More »

Look-un, do ta ‘çmend’ Albanin

Këngëtari i mirënjohur, Alban Mehmeti dhe gruaja e tij, Fjolla janë një çift tejet i përfolur në publik. Ata kanë disa vite që janë të martuar dhe tani janë prindër të dy djemve, shkruan KosovaToday. Fjolla është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot, ajo ka publikuar një foto ku shihet se ka bërë një ndryshim në flokët dhe pamjen e saj, e bukurinë më shumë po ia shton fustani që ka veshur. Me këtë pamje Fjolla do ta shkrijë Albanin./KosovaToday/

Read More »

Albatritit në lidhje, kështu ia shpreh dashurinë të dashurit

Biona Muqiqi është një emër shumë i njohur për publikun. Ajo është motra e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit, përcjell KosovaToday. Biona njihet për paraqitjet e saj gjithmonë tërheqëse. Duke qenë shumë aktive në rrjete sociale, sot ajo ka publikuar një foto ku shfaqet më bukur se kurrë. Në këtë foto i dashuri i ka bërë kompliment, e Biona nuk ka hezituar t’ia shprehë dashurinë./KosovaToday/

Read More »

Shqiptari 8 vjeçar me rol të rëndësishëm ne filmin “Ready or Not”

Duke filluar prej 21 gushtit në të gjitha kinematë në Kanada do të shfaqet filmi “Ready or Not”, një komedi e zezë amerikane e llojit horror, ku merr pjesë me një rol të rëndësishëm edhe aktori shqiptaro-kanadez, 8 vjeçari Etienne Kellici, te pakten keshtu njofton sot televizioni komunitar shqiptar ne Toronto- Kanada, “Pasqyra”, raporton Bota sot, nga New York. Ky Televizion “Pasqyra” me themelues e drejtor te saj Ilir Lena, ne njoftimin e saj ne rrjetin social Facebook, tha po ashtu se së shpejti, teleshikuesit e saj do te njihen me Etienne, përmes ekranit të emisionit te tyre javor “Pasqyra”, qe trasmetohet ne Kanada dhe SHBA, ne platformen me te madhe shqiptare AlbTv, Televizioni Kultura Shqiptare, dhe ne rrjetin kabllor kanadez nje ore ne jave. “Filmi në fjalë është një nga 3 projektet serioze, ku ai ka marrë pjesë dhe ku shfaqet plot talent, krijues dhe pasionant” shkruan PasqyraTV. “Ready or Not” është një film thriller me komedi të zezë amerikane për vitin 2019 me regji nga Ma..

Read More »

Vildane Zenelit i del cica në prani të Sahit Plisit

Modelja shqiptare Vildane Zeneli, e cila jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkueme të Amerikës asht nji femën mjaft atraktive dhe ndjeket nga shumë fansa për shkak të formave të saj. Së fundmi ajo asht bashkue me aktorët e humorit ‘Stupcat’ tue sjellë diqka të re për publikun tashma në fushën e aktrimit.

Read More »