ShowBiz

Kaq bukur është veshur

Ajo është një emër tejet i njohur në publik. Egzona Muqiqi është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit, shkruan KosovaToday. Janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë të jetë gjithmonë në qendër të medieve rozë. Egzona nuk mungon me postime të ndryshme në rrjete sociale krahas angazhimeve që i ka në profesion. Sot ajo ka publikuar një pamje në të cilën shihet e veshur me shumë stil./KosovaToday/

Read More »

Shikoni ҫfarë tatuazhi ka bërë në ballë

Linda Morina vazhdon të jetë shumë e përfolur në mediat rozë. Ajo u bë e njohur nga rrjetet sociale, përmes këngëve të saj me tekste ‘spontane’, shkruan KosovaToday. Tashmë Linda është e njohur për publikun e gjerë, e duke e qenë e tillë padyshim se ka edhe numër të madh të ndjekësve në rrjetet sociale. Ajo është shumë aktive si në Facebook ashtu edhe në Instagram. Sot ajo ka publikuar një foto nga pushimet, e ajo që bie në sy është figura në ballin e saj. Ajo ka bërë tatuazh figurën e Komandantit Legjendar, Adem Jasharit./KosovaToday/

Read More »

Beyonce poston video ku një person bën simbolin e shqiponjës

Auto Draft

Beyonce ka befasuar me një video që e postoi së fundi në rrjete sociale. Beyonce ka ndarë me ndjekësit disa video, të cilat ia kanë dërguar fansat, shkruan lajmi.net. Në një prej këtyre videove, shfaqen disa vajza tekas vallëzonin të veshura me veshje provokuese. Prapa tyre është një djalë me …

Read More »

Luana ‘çmend’ Monte Carlon, revistat atje shkruajnë për këngëtaren

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur shqiptare po jeton periudhën më të lumtur të jetës së saj. Kënga “Yalla Habibi” në bashkëpunim me Faydeen rezultoi sukses të madh. Kjo këngë është radhitur në vendin e pestë në klasifikimin e 20 këngëve në “Arabic charts”. Për këtë arsye për Luanën nisën të shkruajnë jo vetëm mediat vendase por edhe serbe e boshnjake. Ajo tani po shijon pushimet në Monako, një vend tjetër në të cilin Luana ka tërhequr vëmendje. Fotoja e saj është publikuar në revistën e “Monaco Today”, cfarë e bën artisten vërtetë të lumtur. The post Luana ‘çmend’ Monte Carlon, revistat atje shkruajnë për këngëtaren appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Gjithçka nisi në koncert- Këngëtarja shqiptare e pranon që e dashuron kolegun!

Dafina Dauti ka pranuar se është e dashuruar me këngëtarin Tafil Kurteshi. Ajo është komentuar shpesh për jetën private, të cilën tenton ta mbajë larg vëmendjes së medieve. Por së fundi, në një prononcim për “Telegrafin”, Dafina ka thënë se është shumë e lumtur pranë partnerit dhe falenderuese që kanë gjetur njëri-tjetrin: “Është përfol dhe me të drejtë. Po, është e vërtetë, po e them për herë të parë për ju. Ka disa muaj që unë dhe Tafili jemi në lidhje dhe jemi shumë të lumtur bashkë dhe shumë falënderues që kemi gjetur njëri-tjetrin”. Ajo shtoi se takimi i parë i tyre ndodhi në një koncert në Shëngjin, ku të dy ishin të ftuar të këndonin në të njëjtin vend. The post Gjithçka nisi në koncert- Këngëtarja shqiptare e pranon që e dashuron kolegun! appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Blerim Destani nis xhirimet e filmit përkrah Robert De Niros (FOTO)

Disa muaj më parë aktorin Blerim Destani e kemi parë në filmin “The Poison Rose”, bashkë me Morgan Freeman dhe John Travolta. Nëpërmjet një postimi në Instagram Destani ka bërë të ditur se do të jetë në një film përkah legjendës së hollivudit, Robert De Niro. “Duke punuar me legjendën e gjallë Robert De Niro”, ka shkruar aktori krahas imazhit në rrjetet sociale gjersa bëhet fjalë për filmin “The Comeback Trail”. View this post on Instagram Working with living legend #RobertDeNiro #thecomebacktrail A post shared by Blerim Destani (@blerimdestani) on Jul 30, 2019 at 6:27am PDT View this post on Instagram thanks to @fadilberishaphotography #fotoshooting #newyork A post shared by Blerim Destani (@blerimdestani) on Jul 23, 2019 at 8:22pm PDT The post Blerim Destani nis xhirimet e filmit përkrah Robert De Niros (FOTO) appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Capital T do të realizoj ëndrrën e tij me koncert në Tiranë

Artisti Capital T për shumë vite pjesë e tregut muzikor, ka zbuluar në Instagram datën kur ëndrra që ka pasur që në fillimet e karrierës së tij do të realizohet. Kjo ëndërr konsiston me realizimin e një koncerti recital për fansat e tij. Capital T ka zgjedhur kryeqytetin e Tiranës për të organizuar këtë concert me datë 19.09.19. Ai premton se kjo do të jetë një datë e paharrueshme, si në kujtesen e tij ashtu dhe në kujtesen e fansave. Në videon e tij e postuar në Instagram, Capital T zbulon se si do të jetë e ndërtuar edhe skenografia e koncertit. Gjithçka duket të jetë e kuruar deri në detaje. Artisti thekson se kjo ëndërr e tij po bëhet realitet për shkak të dëshirës, punës dhe vullnetit të një prej skuadrave më të mira. The post Capital T do të realizoj ëndrrën e tij me koncert në Tiranë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Mori patentën në moshën 29-vjeçare, por Bebe Rexha ka një hall tjetër

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha mori vëmendjen e të gjithëve m e hitet e saj të një pas njëshme. Ajo ka bërë të ditur se në moshën 29-vjeçare me në fund ka marr lejen e patent shoferit. Bebe ka publikuar një foto në profilin e saj ku shfaqet me një patent në dorë, mirëpo ka treguar publikisht se e kanë zënë halli pasi nuk di çfarë veture ta marr. “E mora patentën sot! Çfarë makine duhet ta blej”, ka shkruar këngëtarka duke kërkuar kështu sugjerime nga fansat. The post Mori patentën në moshën 29-vjeçare, por Bebe Rexha ka një hall tjetër appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

3 muaj pas lindjes së djalit, Princ Harry flet për fëmijën e dytë

3 muaj më parë çifti i njohur mbretëror, Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër për herë të parë të një djali që e pagëzuan me emrin Archie. Burimet pranë tyre tregojnë se dyshja është shumë protective ndaj vogëlushit dhe kujdesen që atij mos t’i mungojë asgjë. Siç duket, Archie u ka ndryshuar jetën dhe së fundmi Princ Harry ka zbuluar se ai dhe Meghan janë gati për një femijë të dytë. Sipas tij, ai dhe Meghan kanë rënë dakord që të kenë gjithsej dy fëmijë dhe me humor ka thënë që këtë vendim e kanë marr për të mbrojtur mjedisin. The post 3 muaj pas lindjes së djalit, Princ Harry flet për fëmijën e dytë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

‘Babai im’, Dafina Zeqiri zbulon kush ia zëvendësoi të atin pas braktisjes

Dafina Zeqiri dhe dy motrat e saj, Besa dhe Tringa nuk flasin me babain e tyre. Që kur ishin të vogla, motrat Zeqiri nuk ruajnë kontakte me babain i cili i ka braktisur dhe këtë gjë Dafina e ka bërë të ditur në shumë intervista ku është pyetur në lidhje me familjen. Pas largimit të babait kur Dafina ishte në moshë fare të vogël, mungesën e tij e zëvendësoi gjyshi i saj. Sot këngëtarja ka publikuar një foto të gjyshit, të cilin e quan baba: “Një foto e rrallë e gjyshit tim, babait tim, shokut tim të ngushtë! Më mungon shumë”, shkruan ajo në foton e gjyshit të ndjerë që ka publikuar në Instagram. Arsyeja që babai i tyre nuk gjendet në asnjë foto familjare, lidhet me faktin që ai i ka braktisur ato që të vogla. Motra e vogël e Dafinës, Besa ka treguar më herët se ai ka qenë “shumë i preokupuar për të lënë shumë femra shtatzënë dhe për t’i lënë fëmijët jetimë”. Pasi Dafina u bë e famshme si këngëtare dhe Besa u bë modele, babai i tyre i kontaktoi për t’u kërkuar falje pas 21 vjetësh, ..

Read More »

Me helikopter privat, pushimet super luksoze të Luanës

Prej disa ditësh Luana Vjollca është larguar nga vendi për të kaluar disa ditë pushimi e po përflitet se këngëtarja shoqërohet me partnerin e saj, Krenar Çoçajn. Pas Monte Carlos ku i mahniti të gjithë me fotot dhe rroba banjo e madje për të shkruajtën edhe revistat e huaja, Luana ka shkruar në Cannes. Atje këngëtarja ka shijuar udhëtimin me helikopter privat duke parë mrekullitë e vendit e disa pamje i ka ndarë edhe me fansat bënë të ditur Xing.al Luana duket në super formë me një fustan të zi të shkurtër duke pozuar para helikopterit. The post Me helikopter privat, pushimet super luksoze të Luanës appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Era Istrefi shfaqet në plazhin grek me një VIP

Era isterfi është një ndër këngëtaret më të përfolura të estradës sonë muzikore, e cila ka bërë famë edhe ndërkombëtare. Bukuroshja jonë ka publikuar kohët e fundit një video projekt muzikor gjersa ka mbajtur edhe disa koncerte. Ajo së fundi ka nisur pushimet verore dhe si destinacion për relaksim ka zgjedhur plazhet fantastike të shtetit grek – Mykonos. Por, bukuroshja nuk ka shkuar e vetme teksa po shoqërohet edhe nga DJ i famshëm, Julian Perretan, i cili është raportuar se është i dashuri i biondinës. Ata janë parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe në fotot e tyre në Instagram nuk kanë munguar komentet ngacmuese, që i kanë rënë në sy të gjithëve. Këngëtarja ishte ulur në karrigen e pasagjerit teksa Juliani i voziste veturën ndërsa në karriget e pasme qëndronin dy vajza të tjera. Ndryshe, ata janë së bashku edhe me Dj e njohur, Diplo, i cili ka performuar në klubet e njohura të vendit. The post Era Istrefi shfaqet në plazhin grek me një VIP appeared first on Gazeta Onlin..

Read More »

Era Istrefi në pushime me DJ-n e njohur

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi është mjaft e dashur nga publiku, e shumë momente të jetës së saj, po i ndanë me publikun Bukuroshja jonë ka publikuar kohët e fundit një video projekt muzikor gjersa ka mbajtur edhe disa koncerte. Ajo së fundi ka nisur pushimet verore dhe si destinacion për relaksim ka zgjedhur plazhet fantastike të shtetit grek – Mykonos. Mirëpo Era nuk ka shkuar e vetme por shoqërohet edhe nga DJ i famshëm, Julian Perretan, me të cilin është përfolur se është në lidhje. Dyshja është parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe në fotot e tyre në Instagram nuk kanë munguar komentet ngacmuese, që i kanë rënë në sy të gjithëve. Këngëtarja ishte ulur në karrigen e pasagjerit teksa Juliani i voziste. The post Era Istrefi në pushime me DJ-n e njohur appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

“A je lesbike siç thonë”, Dafina Zeqiri i kthehet ashpër komentuesit

Dafina Zeqiri ka reaguar ashpër sot pasi dikush në Instagram e quajti lesbike! Këngëtarja shqiptare i ka kthyer koment një ndjekësi që e pyeti nëse vërtet është lesbike siç është përfolur! Ndaj Dafina mendoi t’i kthejë përgjigje direkte në koment për t’i thënë se pyetja është pa kuptim dhe se gjysma e atyre meshkujve që njerëzit kanë idhull janë biseksualë. Më pas ajo i ka bërë screenshot bisedës në mënyrë që ta publikojë në Instastory, për t’iu paraprirë të gjithë atyre që mendojnë të njëjtën gjë: “Unë i respektoj të drejtat e njerëzve. Çdo të drejtë njerëzore! Ka njerëz që nuk dalin dot nga shtëpitë e tyre nga bombat ose nuk kanë ujë të pijnë dhe disa qenie njerëzore egoiste mundohen të kontrollojnë jetët e të tjerëve sepse kanë vendosur të mos jetojnë jetën e tyre”, shkruan Dafina. Në këtë mënyrë këngëtarja nuk preferoi të japë një përgjigje konkrete, por u tha të gjithëve të shikojnë punët e tyre! The post “A je lesbike siç thonë”, Dafina Zeqiri i kthehet ashpër komentuesit a..

Read More »