ShowBiz

Fjolla Morina publikon këngën e re “Nace nace”, vjen me skena provokuese në klip

Këngëtarja shqiptare, Fjolla Morina, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. “Nace nace” titullohet kënga e saj e re, të cilën ajo e sjell në bashkëpunim me këngëtarin Berato. Kënga është ritmike dhe për realizimin e saj është kujdesur producenti Cricket, ndërsa tekstin e ka shkruar vet Berato. Klipi i këngës është mjaft veror dhe Fjolla vjen mjaft provokuese me paraqitjen e saj. Për anën vizuale janë kujdesur MAX Production. Fjolla përndryshe ka qenë shumë e përfolur javëve të fundit në media, kjo për shkak të një paraqitje të ekzagjeruar ditë më parë në një koncert të mbajtur në sheshin e Skenderajt. /Telegrafi/ The post Fjolla Morina publikon këngën e re “Nace nace”, vjen me skena provokuese në klip appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Nëna e Rita Orës fotografon të pasmet e të bijës dhe i publikon në Instagram

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Rita Ora, është duke kaluar disa ditë të mira pushimi në Malibu me prindërit e saj. Ajo ka gjetur pak kohë pas angazhimeve të saj të shumta me koncerte dhe promovimin e albumit, që të kalojë pak kohë pranë familjes. View this post on Instagram Wow what a beautiful ocean view …. ! Also in my mind as a mother I am thinking: Can 50s style swimsuits be back in fashion now please You might say strange for me to post this but I am silly sometimes LOL ! I just feel as a mother of 2 girls feel for all other mothers with young beautiful girls that are exploring their beauty and style in different way. To avoid disagreement about their looks, appearance and behaviour the best is to talk to them calmly (easier said then done) gently give advice, support them, appreciate their youth and protect their beauty/brains! For me it helps me stay motivated in a process and improves our trust/relationship by just being open with each other. In fact it is a..

Read More »

Befason Fjolla Morina: Ndoshta në koncertin e radhës dal e zhveshur

Këngëtarja më e përfolur kohët e fundit në Kosovë, Fjolla Morina ka folur për përformancën e saj në Skenderaj. “Nuk e kam pasur në plan me dal me qëllim ashtu”, ka treguar Morina. “E kam bërë performancën si yjet botërore”, ka shtuar ajo. Tutje Fjolla ka folur edhe për prezencën e shumë fëmijëve në atë koncert. “Nuk e kuptoj çfarë ka të keqe. Fëmijët kanë dashur të më shohin”, ka thënë ajo. Ndërsa këngëtarja ka treguar edhe për një rast kur e ka marrë nje vajzë të vogël në karrocë në skenë dhe ka kërkuar nga të pranishmit që të thërrasin emrin e saj. Tutje Fjolla ka treguar edhe nëse do të vazhdojë me projekte të tjera. “Do të vazhdoj me koncerte të mëdha”, ka përfunduar ajo. The post Befason Fjolla Morina: Ndoshta në koncertin e radhës dal e zhveshur appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Gjumi i tepërt, i dëmshëm për shëndet

Shumica e njerëzve e dinë që nëse nuk plotësojmë orët e duhura të gjumit mund të kemi probleme në shëndet. Mirëpo edhe fjetja e tepërt është e dëmshme për shëndet. Koha e duhur e gjumit ndryshon për të gjitha moshat. Të vegjëlit kanë nevojë të flejnë më shumë. Ndërsa për një të rritur duhen 7-8 orë gjumë. Studimet e Johns Hopkins Medicine tregojnë për këtë problem. Por nëse e teproni dhe fleni më shumë se që duhet atëherë mund të iu shfaqen këto probleme: -Diabeti i tipit 2 -Sëmundjet e zemrës -Obeziteti -Depresioni -Kokëdhimbjet -Rrezik i madh i vdekjes nga një sëmundje e rëndë Ndërkohë dihet se kur jeni të sëmurë mund të kërkohet që të fleni më shumë, si dhe edhe dhimbjet e shumta preferojnë gjumin si shërim. Për ndonjë simptomë duhet që menjëherë të konsultoheni me mjekun e juaj. Normalisht preferohet që të ngriteni herët, pasi që produktiviteti është më i madh. Për këtë iu duhet që edhe të flini më herët dhe të mos e ndjekni jetën e natës. The post Gjumi i tepërt, i dëms..

Read More »

A është ky i dashuri i reperes Melinda Ademi?

Faton Aliu shihet shpesh në shoqëri me reperen e njohur Melinda Ademin. Burimet e Insajderit tregojnë se mes tyre ka nisur një romance. Aliu është tekst shkruesi i këngëve të reperes Melinda dhe është shoqëruesi i saj në të gjitha koncertet e Melindes. Reperja Melinda njihet për dissat e shumtë me reperen nga Prizreni Tayna. Përvec Taynas ajo kishte publikuar edhe një këngë të quajtur “Pablo” e cila ishte thumbuese drejtuar kolegeve të saj. Së fundi ajo kishte dal edhe me një deklaratë duke i kërkaur falje Taynës për dissat që ia kishte bërë. Në një postim të sajin në profilin e saj në Instagram kishte shkruar “I kërkoj falje artises Tayna për ofendimet në Freestyle-in e fundit. Për shkak të drejtimit që ka marrë repi i femrave, mendoj se duhet të ndryshojmë kahjen që mos të nxisim urrejtje te gjeneratat e reja”, kishte shkruante Melinda pranë postimit, duke etiketuar Taynën. /Insajderi.com The post A është ky i dashuri i reperes Melinda Ademi? appeared first on Gazeta Online INSAJ..

Read More »

Çaji i zi dhe përfitimet shëndetësore nga ai

Çaji i zi është një ndër lëngjet më të dashura në botë. Që nga Kina deri në Britani ka njerëz që e pinë rregullisht këtë lloj të çajit. Madje edhe në vendin tonë preferohet shumë. Por përveç se ka një shije shumë të mirë, çaji i zi shërben edhe për shumë gjëra tjera. Këto janë përfitimet në shëndet nga çaji i zi: -Ndihmon në trajtimin e kancerit Instituti Naaional i Kancerit ka listuar shumë studime dhe prova në të cilat vërtetohet se ky lloj i çajit shërben në parandalimin e kancerit. Kjo për shkak se përmban koncentrim të madh të antioksidantëve të njohura si pilofenole. Pilofenolet janë enzima që ndihmojnë në luftimin e qelizave të kancerit. Gjithsesi nuk duhet të konsiderohet si zëvendësim i për tretmane standarte të kancerit. -Ndihmon në shëndetin e zemrës Një nga përfitimet më të njohura të këtij çaji është fakti se mbron shëndetin e zemrës. Po ashtu ndihmon në uljen e nivele të kolesterolit si dhe ulë tensionin e gjakut. -Lufton diabetin Çaji i zi ka efekte të forta kur..

Read More »

Butrint Imeri: “Kjo këngë ka qenë ngjarje nga jeta ime personale, më ka prekur shumë”

Butrint Imeri është një ndër këngëtarët e preferuar të estradës shqiptare, ku dallohet dhe për tekstet e shumta romantike. Por a janë ato një frymëzim nga jeta e tij personale? Cila këngë ka qenë histori e këngëtarit? Për “Prive” ai është shprehur: “Xhanëm” ka qenë një këngë që më ka prekur dhe mua vetë shumë. Është një këngë që më ka prekur dhe ka diçka në lidhje me mua. Çfarë ka pas? Po unë kam pasur lidhje, sene kshu…” Ndërkohë, ai ka sqaruar edhe njëherë të gjithë zërat në lidhje me raportin e tij me moderatoren, Kiara Tito që u shfaq dhe në klipin e fundit të tij: “Jo nuk jam në lidhje, shumë i sigurtë. Ma bëjnë shpesh këtë pyetje, po s’është e vërtetë. Vetëm se del me një femër, nuk do të thotë që e ke të dashur.” The post Butrint Imeri: “Kjo këngë ka qenë ngjarje nga jeta ime personale, më ka prekur shumë” appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

‘Je shumë gocë e bukur’, Fero i bën diss Unikkatilit

Fero dhe Unikatili prej kohësh kanë pasur mosmarrëveshje dhe armiqësi me njëri-tjetrin dhe duket se raportet sa vinë e përkeqësohen. Në koncertin e mbajtur në Mitrovicë, Unikaltili e thumboi Feron duke brohoritur në drejtim të publikut me fjalët: “Unë jam baba, nona, gjyshi, tonat”. Ndërsa Fero ka pranuar se disa vargje tek kënga ‘Baba për Ikona’ jan përkushtuar për Unikatilin. Ai ka publikuar një video në Instagram ku shihet teksa performon ‘Baba për Ikona’ dhe shkruan “Hej nona je shumë gocë e bukur”. View this post on Instagram Muhahahahahahhahahaha hej nona je shum goc e bukur A post shared by ALLE$ BABA (@ferofera) on Jul 29, 2019 at 5:15pm PDT The post ‘Je shumë gocë e bukur’, Fero i bën diss Unikkatilit appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Fansi bën tatuazh në trup këngëtarën shqiptare

Është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera e cila ka bërë për vete mijërja ndjekës. Bebe Rexha po korr suksese anë e mban botës. E jo vetëm fansat janë të lidhur me Bebe Rexhen, por edhe ajo vetë. Këngëtarja ka postuar një gjest vërtetë të bukur që një fans me emrin Joseph ka bërë për të. Joseph ka bërë tatuazh në krah emrin e saj së bashku me dy këngëtare të tjera si dhe ka deklaruar se nuk do të ishte këtu nëse nuk do të ishin këto vajza. Ai thotë se tatuazhi nuk bëhet vetëm për të treguar një histori jetësore, tatuazhi bëhet sepse ti mundesh ta bësh një të tillë dhe kaq mjafton. Po ashtu, ai lajmëron se do të jetë në koncertin e Bebe Rexhës me 15 dhjetor. Bebe demostron se sa shumë i vlerëson ajo fansat e saj. The post Fansi bën tatuazh në trup këngëtarën shqiptare appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Justin Bieber publikon imazhe nga shtëpia me vlerë prej 8.5 milionë dollarë

Këngëtari i njohur, Justin Bieber ka ndarë me fansat imazhe nga shtëpia e tij e re, të cilën tashmë po e ndan me bashkëshorten e tij, Hailey Baldwin. Çifti u zhvendos në shtëpinë e Beverly Hills në fillim të këtij viti, pasi u martuan në vitin 2018 dhe duket i mahnitshëm për t’u argëtuar edhe me shoqëri. Në pronë ka pishinë dhe kopsht të gjerë, prona ka pesë dhoma gjumi, shtatë banjo, një bodrum vere, dhomë kinema dhe bar. Shtëpia u ndërtua fillimisht në vitet 1930, por ishte rinovuar gjerësisht për të krijuar një shtëpi moderne luksoze. Përndryshe, Justin dhe Hailey janë martuar në fshehtësi në shtator të vitit të kaluar, teksa po planifikojnë edhe për një martesë të dytë. The post Justin Bieber publikon imazhe nga shtëpia me vlerë prej 8.5 milionë dollarë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Në moshën 14 vjeçare ua tregoi prindërve profesionin, pornostarja tregon si reaguan ata

Një nga yjet e industrisë së pornos në Australi, Angela White ka treguar së fundmi se si kanë reaguar prindërit e saj kur ua zbuloi në moshën 14-vjeçare se çfarë drejtimi do të merrte në jetë. Ajo është shprehur se ndonëse e patën fillimisht të vështirë ta pranonin, kurrë nuk e braktisën. “Kur ia thashë babit, nuk reagoi shumë. Ndoshta e dinte se nuk mund të më ndalonte dhe kuptoi që reagimi i ashpër dhe negativ nuk do të kishte dobi. Ndoshta e kishte kuptuar më parë se me çfarë merresha”- ka thënë 33-vjeçarja. Angela White ka treguar gjithashtu se gjatë shkollës së mesme ajo ishte e njohur për eksplorimin e seksualitetit të saj dhe se askush nga ata që njihte nuk ishte çuditur për vendimin e saj të marrë. The post Në moshën 14 vjeçare ua tregoi prindërve profesionin, pornostarja tregon si reaguan ata appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Tayna ‘zhvishet’ në koncert

Tayna është ndër artistet më aktive këtë sezon si me koncerte ashtu edhe me projekte muzikore. Reperja dje ka mbajtur koncertin e radhës Paraqitja e saj skenike ka bërë të pranishmit për vete, në një video të publikuar në Instastory, reperja shihet duke hequr bluzën për të vazhduar ndejën në reçipeta. Edhe pse është shumë e angazhuar me koncerte Tayna po vazhdon të punoj edhe në këngë të reja të cilat pritet t’i publikoj së shpejti. The post Tayna ‘zhvishet’ në koncert appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Këngëtarja e njohur rrëshqet në mes të skenës

Këngëtarja e njohur, Christina Aguilera ka filluar turneun e saj muzikorë, ku plan ta radhës e kishte performimin në Rusi. Në pregatitjen e saj për të kërcyer në skenë, në shoqërinë e disa balerinëve, Aguilerës i ndodhi diçka e papritur. Në një moment, ajo rrëshqet në shkallë dhe bie, por shpëtohet në moment nga valltarët. Meqë valltarët i dolën në ndihmë, Christina Aguilera shpëtoi pa lëndime dhe vazhdoi performancën e saj. Për ndryshe, këngëtarja është aktive me këngë të reja dhe koncerte, ndërsa numëron fansa në gjithë botën. The post Këngëtarja e njohur rrëshqet në mes të skenës appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »

Ish- i dënuari futet në pallatin mbretëror, fëmijët e Kate dhe William në rrezik

Pallati Mbretëëror Kensington është alarmuar pasi u bë e ditur se brenda tij ishte futur një ish-i dënuar. Personi ne fjalë ishte lejuar brenda si shofer i cili solli një mobilje në pallat, mirëpo kjo ka qenë diçka tepër shqetësuese për William dhe Kate. Jeta e fëmijëve të çiftit mbretëror ka qenë në rrezik për shkak të këtij personi të pakontrolluar gjatë hyrjes, i cili ka qenë pranë fëmijëve të tyre. Sipas burimeve, ish-i dënuari i ishte mburrur shokëve të tij se kishte parë princin George, princeshën Charlotte dhe princin Louis teksa luanin në oborrin e shtëpisë. Fatmirësisht, asgjë e keqe nuk ka ndodhur, mirëpo familja mbretërore ka vendosur të rrisë sigurinë në Pallat. Një ndihmës në pallat ka treguar për mediat e huaja se menjëherë sapo kjo ngjarje ka ardhur në vëmendjen e tyre, është lëshuar një urdhër për shqyrtim urgjen të sigurisë. The post Ish- i dënuari futet në pallatin mbretëror, fëmijët e Kate dhe William në rrezik appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Read More »