VIDEO/ Rrëzohet pema, bllokohet rruga tek “Arena Kombëtare”

Reshjet e dendura të shiut që nisën mbrëmjen e kaluar në kryeqytet sollën përmbytje dhe probleme…

Loading...

Një vizë për në Kanada, apo bashkim familjar; Ja si mund të përfitohet 

Kanadaja ka një procedurë fikse për personat që aplikojnë për një vizë turistike, supervizë apo bashkim…

Loading...

Xhaçka: Shi sa për një muaj, 400 ushtarakë në gjendje gatishmërie

Ministrja e Mbrojtjes në një deklaratë për mediat bëri me dije se në një situatë me…

Loading...

Dëshmia që mungon dhe atentati me 100 plumba për Hakajn e Niklës së Krujës (FOTO) 

Marklen Haka që prej mbrëmjes së të shtunës ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë, në…

Loading...

Gjykata e Lartë, 20 vjet për të “shlyer borxhin”; mijëra dosje pa u gjykuar 

Gjykata e Lartë është në ngërç që prej muajit qershor të vitit 2018, atëherë kur janë…

Loading...

28 kate mbi rërë, si i shpëtoi tërmetit pallati i frikshëm në Durrës (FOTO) 

Pallati i famshëm i ndërtuar pranë plazhit te “Shkëmbi i Kavajës” në Durrës ia ka dalë…

Loading...

Tërmeti dhe përmbytjet/ Ja pse nuk u shpall Gjendja e Jashtëzakonshme!

Kreu i Emergjencave, Haki Çako tha se Qeveria do të investojë maksimalisht për të ndihmuar familjet,…

Loading...

Kush e ndali ekzekutimin me kallash të kambistit në Kavajë, ish-polici kthehet në hero (EMRI) 

Kavaja u trondit nga një ngjarje e rëndë të martën paradite, pasi një 31-vjeçar, Fitim Baboçi,…

Loading...

Përse drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj, nuk nis hetimet për Çim Pekën?!

Drejtuesi i portalit syri.net, i cili është arratisur nga Shqipëria, nuk është marrë ende në hetim…

Loading...

Tryeza e OSBE, zbulohen 3 emrat që do të përfaqësojnë opozitën

Në takimin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me drejtuesit e partive aleate në opozitë…

Loading...

Kërcënohet me jetë i arrestuari si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Santiago Malko

I arrestuari si personi që ka dijeni mbi itinerarin që kanë ndjekur vrasësit e ish policit…

Loading...

Shqipëria ka dhe një rekord historik, i shënuar në muajin gusht 

Numri i turistëve arriti një rekord historik në gusht teksa Shqipëria u vizitua nga 1 milionë…

Loading...

“Vol.Vo 4”/ I përfshirë në trafik droge, gjykata liron ish-kampionin e mundjes

Lirohet ish-kampioni i mundjes, Elis Guri. Vendimin e ka marrë gjykata e shkallës së parë për…

Loading...

Ku sigurohen paratë për fushatat zgjedhore, KQZ: Edhe dy ditë kohë për “të pabindurit” 

Zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve doli në një deklaratë për mediat për çështjen e financave…

Loading...

Nuk ndalet Çim Peka, sërish publikon fakenews në portalin e tij Syri.net

Pasi nxorri të gjithë banorët e Tiranës nga shtëpitë, me një lajm të rremë, për parashikimin…

Loading...