Fatmir Xhafaj kundër Metës: E ka lexuar keq Kushtetutën, dekreti për Xhaferllarin, i paligjshëm

“Në bindjen time Marsida Xhaferllari nuk mund të jetë anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Nuk plotëson kushtet…

Loading...

Merr formë mjekra e Kryeministrit Rama, e ngjashme me atë të Ismail Qemalit (FOTO)

Pamja e kryeministrit Rama u ka rënë në sy të gjithëve. Prej kohësh shefi i qeverisë…

Loading...

PD sulmon Xhafajn, del në mbrojtje të Metës për dekretin e Xhaferllarit

Partia Demokratike ka reaguar përmes Sekretarit të Përgjithshëm ndaj Fatmir Xhafajt, që u shpreh kundër dekretit…

Loading...

Bllokohet një sasi me fishekzjarre, do futej në stadium për ndeshjen me Francën

Në kuadër të masave të marra për garantimin e rendit dhe sigurisë , parandalimin e futjes…

Loading...

Çlirimi i Tiranës 75 vite më parë, fotot e rralla të kryeqytetit (FOTO)

Sot Tirana, kryeqyteti i vendit feston 75-vjetorin e çlirimit. Historia e përcakton 17 nëntorin e vitit…

Loading...

Shfaqet Zaho dhe ka një kërkesë ndaj Edit: Dua të hipi…(Foto+Video)

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka marrë një ditë më parë djalin e tij të vogël,…

Loading...

Shtetrrethim në Tiranë/ 800 policë blindojnë stadiumin për ndeshjen me Francën (FOTO)

Kur e gjithë vëmendja do të ndalet sot tek “Air Albania” ku kombëtarja shqiptare do të…

Loading...

“Aldo Bare komandon nga burgu, por do i presim gjuhën”, paralajmërimi i fortë i Bashës

“Kush është në burg dhe komandon krimin prej aty do t’i “prihet” gjuha dhe nuk do…

Loading...

Zaev kërcënon Gruevskin: Sa të jem unë gjallë nuk shpëton nga 15 milionë eurot e vjedhura!

Kryeministri Zoran Zaev nga takimi i LSDM i mbajtur mbrëmë në Veles lëshoi kritika të forta…

Loading...

Tradhtohen në kufi nga xhupat fals të Policisë, si u zbulua trafiku i drogës në Devoll (VIDEO)

Pesë persona janë arrestuar dhe dy të tjerë u shpallën në kërkim, pasi u kapën me…

Loading...

Rama promovon Valbonën “e tharë” nga HEC-et (VIDEO)

Kryeministri Rama ka postuar një video në Facebook me pamjet e Valbonës, duke nxjerrë në pah…

Loading...

“Shokë dhe shoqe që fituan…”, termat e përdorur në zgjedhjet e Partisë Socialiste (DOKUMENTI)

Partia Socialiste ka zgjedhur delegatët për Kongresin që do të mbajë në fundin e shkurtit të…

Loading...

Dridhet toka, ja ku ishte epiqendra e tërmetit të sotëm

Lëkundje të forta tërmeti u ndjenë pak minuta më parë në Tiranë. Lëkundjet janë ndjerë të…

Loading...

Voltana Ademi “flirton” me Rilindjen, i jep dy tendera pa garë nipit të Sadri Abazit

“Çdo tender në Dibër e merr Sadri Abazi”. “Rama i jep 12 milionë euro Sadri Abazit,…

Loading...

Me pamje nga Valbona, Rama uron mirëmëngjes! (VIDEO)

Shqipëria, megjithëse një vend i vogël, ka bukuri të rralla natyrore. Dëshmi e kësaj është edhe…

Loading...