Zbulohet arsyeja pse Mike Pompeo do ta shmangë Shqipërinë gjatë turneut në Ballkan!

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë javën e ardhshme Italinë, Vatikanit, Malin e…

Loading...

“Derisa sa të mbyll sytë, Meta nuk ka për të më falur”/ Kryemadhi zbulon gabimin e madh të jetës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka rrëfyer gabimin e madh, që sipas saj presidenti Meta nuk…

Loading...

Anti-krimi/ DEA Amerikane “ngel në klasë” Policinë Shqiptare

Policia shqiptare nuk e kaloi provën e antikrimit. DEA Amerikane e testoi sërish Policinë shqiptare dhe…

Loading...

Venecia, Meta dhe Çimi!

Ende pa u mbushur një muaj nga vizita në Tiranë e Delegacionit të Venecias, ka mbërritur…

Loading...

Paloka reagon ndaj Ballës: Tao i “Toyota Yaris” duhet të ishte në burg, jo t’i tregonte Kushtetutën presidentit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj Taulant Ballës,…

Loading...

Habit Kryemadhi: Gati të dënohem unë e Basha, vetëm…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi se është e gatshme të dënohet bashkë me kryedemokratin Lulzim…

Loading...

“Jepini hakun historisë”/ Rama thirrje Serbisë para gjithë botës: Njihni Kosovën!

Në fjalën e tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, kryeministri i vendit Edi Rama foli…

Loading...

Reagon Balla: Komisioni i Venecias përsëriti atë që pati thënë edhe Rama

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një postimi në rrjetet sociale ka…

Loading...

Raporti i Kom.Venecias, Spiropali: A do ta japë Meta dorëheqjen siç dha fjalën?!

Pas draftit paraprak të Komisionit të Venecias, ku thuhej se Presidenti Ilir Meta, ka shkelur Kushtetutën…

Loading...

Skandali/ Kush e dekonspiroi vendimin e “Venecias” për Metën, dy ditë para publikimit

Teksa raporti i Komisionit të Venecias për vendimin e Metës për shtyrjen e datës së zgjedhjeve…

Loading...

Lëvizje të forta në Policinë e Shtetit/ Ikin “kokat”, ja kush i zëvendëson (Emrat)

Policia e Shtetit ka bërë sot disa ndryshime në radhët e drejtuesve të policisë në disa…

Loading...

Ekskluzive/ Komisioni i Venecias fundos Metën: Presidenti shkeli Kushtetutën!

Pas shumë muajve pritje, Komisioni i Venecias ka kthyer përgjigje në lidhje me çështjen e Komisionit…

Loading...

Komisioni i Venecias: Meta mund të anulonte zgjedhjet, vetëm në situatë lufte

Teksa e cilëson si shkelje të Kushtetutës anulimin e Zgjedhjeve nga ana e Presidentit Meta, Komisioni…

Loading...

Ekskluzive/ Venecia: Meta cënoi të drejtën e shtetasve për të zgjedhur

Komisioni i Venecias, ka dalë në konkluzionin se anulimi i zgjedhjeve dhe më tej shtyrja e…

Loading...

Aksident i rëndë në Kukës/ Makina merr përpara biçikletën

Një person është plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e sotme në…

Loading...