Sulmuesi kuqezi rigjen sërish rrjetën, Armando Sadiku befason portierin (VIDEO)

Armando Sadiku ka gjetur sërish rrugën e rrjetës me fanellën e Malagas në Ligën e Dytë…

Loading...

Nga muzika xhaz, tek çanta Chanel dhe…/Kjo është mbretëresha britanike e shpejtësisë (FOTO)

Disa muaj më parë, ajo e kalonte kohën duke u marrë me muzikë jazz. E diplomuar…

Loading...

Bukuroshe dhe në superformë/ Njihuni me arbitren e parë shqiptare (Foto)

Emanuela Rusta është vajza nga Elbasani, e cila shumë shpejt u dashurua me futbollin, një profesion…

Loading...

Champions/ Barcelona mposht me përmbysje Interin, lumë golash në Salzburg-Liverpul

U luajtën mbrëmjen e sotme 6 takimet e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së…

Loading...

Champions-Rezultatet/ Salzburg shtang Liverpulin, Barcelona i pret hovin Interit

Kanë startuar në orën 21:00, 6 takimet e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së…

Loading...

“Grupi i Ferrit” në Champions League, Borussia Dortmund “i fut ethet” Barcelonës 

Borussia Dortmund ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Slavia Prague duke marrë kreun e “grupit të…

Loading...

Tifozët sulmojnë në kor një nga gazetaret më të famshme në Itali (Fotot)

Gazetarja e famshme e sportit në Itali, Dileta Leotta, u detyrua t’u përgjigjej disa tifozëve që…

Loading...

Dhuna në Derbi, Partizani nuk është dakort me dënimin e Komisionit të Disiplinës

Klubi i Futbollit Partizani, pasi është njohur me vendimet e sotme nga Komisioni i Disiplinës pranë…

Loading...

E pazakontë/ Kampioni i botës në botë ndërton 1000 shtëpi për të varfërit

Kampioni i botës në boks dhe njëkohësisht dhe senator i vendit Manny Pacquiao ka ndërtuar rreth…

Loading...

Ndahet nga jeta ish-arbitri i Kolegjiumit të Elbasanit, Myrteza Allkja

Ndahet nga jeta ish-arbitri i Kolegjiumit të Elbasanit, Myrteza Allkja. Lajmi është bërë i ditur nga…

Loading...

Dhuna në derbi/ Tirana dënohet me 4 ndeshje pa tifozë, ndalohen përjetë të proceduarit

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimin për të dënuar me katër…

Loading...

Eliminatorët e Europianit/ Turqia “fal” biletat për shqiptarët, ja çmimi simbolik

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë të interesuarit se biletat e ndeshjes eliminatore të EURO…

Loading...

Bukurosh, i pasur dhe i famshëm/ Si i bën miliardat Ronaldo (Foto)

Të gjitha femrat në botë do të donin të kishin në krah një si Cristiano Ronaldo:…

Loading...

Lum golash në Angli, por 7 i shënon Bayern Munich

Bayern Munich ka fituar si mysafirë i Tottenham me rezultat 7-2 në ndeshjen e dytë të…

Loading...

Juventus, bindës dhe spektakolar, mposht Leverkusenin 3-0

Juventusi ka regjistruar fitore bindëse ndaj Bayer Leverkusenit (3-0) në ndeshjen e dytë të fazës grupore…

Loading...