Sport

Euro 2020, tekniku italian shpall listën. Mungon Mërgim Mavraj dhe Armando Sadiku (FOTO)

Turqia është sfida më e rëndësishme për fatin e Shqipërisë në Euro 2020, një sfidë që nuk duhet humbur për të mos zbehur shanset për një kualifikim të mundshëm. Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për dy takimet e radhës, kundër Turqisë dhe Moldavisë. Bie në sy fakti që Reja nuk ka grumbulluar Mërgim Mavrajn dhe Armando Sadikun, pavarësisht se ky i fundit po kalon një moment të mirë te Malaga. Për herë të parë, ka siguruar një ftesë Liridon Selahi, ndërsa një ftesë ka siguruar dhe Lorenc Trashi. Ka rikuperuar në kohë dhe Elseid Hysaj, por gjendja e mbrojtësit të Napoli mbetet për t’u vlerësuar.

Read More »

E pabesueshme/ Humb jetën lojtari i “Kastriotit”, i pushoi zemra…! (EMRI)

Erjon Ruçi futbollist i ekipit të moshave të reja të klubit të Kastriotit ka ndërruar jetë gjatë një gëzimi familjar pas një goditje në zemër. Lajmi është bërë i ditur nga Klubi i Kastriotit i cili i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të Ruçit për këtë humbje të madhe. “Sot humbëm Erjonin, një i ri që dha kontribut të madh tek moshat e Kastriotit, për vite me radhë. Sezonin aktual, Erjoni, vendosi që të ndiqte tjetër rrugë, dhe jo futbollin, e kjo për arsye personale. Mbrëmë në një rast gëzimi, Erjoni mori një goditje në zemër, që për fatin e tij të keq nuk mundi që t’i mbjetojë. Klubi i “Kastriotit” i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Ruci, dhe të afërmve për këtë humbje të parakoshme. Prehu në paqe Erjon!”, shkruan Klubi i Kastriotit.

Read More »

Zbulohet e vërteta, ja pse u hodh nga kati i gjashtë portieri i Partizanit

Portieri i Partizanit Aldo Teqja po zhvillon betejën më të rëndësishme gjatë këtyre orëve, atë me jetën e tij. Futbollisti 24-vjeçar është hedhur dje nga kati i gjashtë i një pallati në Tiranë dhe ndodhet në gjendje të rëndë, për shkak të dëmtimeve në mushkëri.aldo teqja Mjekët raportuan dje se rreziku për jetën ka kaluar, pasi nuk ka dëmtime në organet jetësore, edhe pse gjithçka mbetet për t’u parë në orët në vijim. Pas ndeshjes Partizani-Teuta 1-1, të luajtur dje në “Selman Stërmasi”, futbollisti i Partizanit mësohet se ka qenë duke u kthyer në shtëpi. Rreth orës 19:40, ai ka qenë pranë banesës së tij në “Komunën e Parisit”, aty ku jeton në një apartament me qira prej disa muajsh, së bashku me partneren. Burime nga klubi bëjnë me dije se Teqja ka qenë në një automjet së bashku me partneren dhe kur kanë mbërritur në afërsi të kompleksit, ai ka dalë i pari nga makina. Burimet bëjnë me dije se portieri ka pasur një debat me partneren dhe pasi ka dalë nga makina, ka vendosur të ngjit..

Read More »

DJ i njohur shqiptar fiton çmimin e parë në Bodybuilding (Fotot)

DJ i njohur shqiptar, Dorian Gjergji, ka marrë pjesë në kompeticion e Bodybuilding për peshën 100 Kilogramë të zhvilluar në Shqipëri dhe ka marrë çmimin e vendit të parë. DJ Dorin siç e njohim ndryshe është shumë i pasionuar pas Fitnesit dhe Bodybuilding, sa këtë gjë e konfirmon mjaft mirë çmimi i vendit të parë që ai ka fituar.

Read More »

Futbolli shqiptar në zi, vdes gjatë një feste lojtari i Kastriotit (Fotot)

Ish-futbollisti i ekipit të Kastriotit ka ndërruar jetë një ditë më parë. Lajmin e ka bërë me dije vetë ekipi i Kastriotit, teksa në një status në Facebook, shkruan ngushëllimet për humbjen e thellë. Klubi bën me dije se Erjon Ruçi ka ndërruar jetë pas një feste që ka pasur një natë më oparë, pasi ka pësuar goditje në zemër. “Sot humbëm Erjonin, një i ri që dha kontribut të madh tek moshat e Kastriotit, për vite me radhë. Sezonin aktual, Erjoni, vendosi që të ndiqte tjetër rrugë, dhe jo futbollin, e kjo për arsye personale. Mbrëmbë në një rast gëzimi, Erjoni mori një goditje në zemër, që për fatin e tij të keq nuk mundi që t’i mbjetojë. Klubi i “Kastriotit” i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Ruci, dhe të afërmve për këtë humbje të parakoshme. Prehu në paqe Erjon!”- shkruhet në status.

Read More »

Artan Hoxha ‘këshillon’ korçarët, Skënderbeu merr vendin e parë (Fotot)

Skënderbeu ka fituar me rezultatin 2-0 takimin e javës së shtatë kundër Luftëtarit dhe e shikon veten në vendin e parë me pikë të barabarta me Teutën që barazoi me Partizanin. Pas 7 javësh ata kanë 12 pikë dhe ndiqen nga Tirana, Partizani dhe Bylisi me nga 11 pikë me këta të fundit që kanë një ndeshje më pak. Në stadium ka qenë i pranishëm edhe gazetari Artan Hoxha ku është kapur nga fotografët teksa flet me presidentin e korçarëve dhe në një prononcim për Top Chanel Hoxha tha: “I thash Takajt që mos bini kaq shumë në sy, pasi kishte pesë ndeshje radhazi që Skënderbeu humbiste ose fitonte me dy gola të shënuar pas minutës së 80-të. Që koefiçenti në kompanitë e basteve është shumë i lartë. Humbi 3-1 me Tiranën dhe golat u shënuan 85 dhe 90, humbi 4-0 me Vllazninë dy gola u shënuan pas minutës së 80, fitoi 4-1 me Devollin në kupë, sërish dy gola pas minutës së 80. Sot i thashë mos më thuaj që ka prap dy gola pas minutës së 80-të, dhe golat u shënuan në minutat 93 dhe 94”, përfundoi a..

Read More »

“Luajtëm 10 kundër 12”, Olsi Rama shpërthen kundër gjyqtarit dhe FSHF-së

Partizani barazoi në shtëpi ndaj Teutës, mes rezultatin 1-1 në një sfidë tepër të kontestuar, teksa të kuqtë u detyruan ta luanin me 10 lojtarë këtë përballje për afro 1 orë për shkak të ndëshkimit me karton të kuq të Romeros. Në prononcimin pas ndeshjes për mediat, drejtori i Partizanit, Olsi Rama, nuk i fshehu rezervat në lidhje me gjykimin dhe vendimin e FSHF-së për ta luajtur ndeshjen pa tifozë, teksa u shpreh “Jam shumë i kënaqur me paraqitjen e të gjithë djemve sot. Mendoj që kampionati jonë i vërtetë fillon sot. Kishim një hapje me fitore në derbi, por sot treguam që jemi një ekip që kemi bërë hapa përpara. Në ecurinë tonë, rëndësinë më të madhe se sa 3 pikët ka paraqitja e ekipit, intensiteti, përqendrimi dhe mënyrë se si luajnë. Sot fatkeqësisht e filluam ndeshjen me një karton të kuq. Kartoni i kuq ishte përkundrejt lojtarit tonë të 12-të, tifozëve, të cilët nuk patëm mundësi t’i kishim në stadium me gjithë dëshirën tonë për t’i patur. Duke u përpjekur me FSHF dhe Komisionin..

Read More »

Orgji në dhomën e zhveshjes, skandal te klubi Europian i futbollit (Fotot)

Një skandal seksual ka tronditur klubin belg të futbollit, Espoir Minerois. Në disa video të publikuara në rrjetet sociale, shfaqen disa persona me mbishkrimin Minerois në shpinë duke bërë seks me një grua të zhveshur. Videoja e parë e cila qarkulloi në mediat sociale shihej gruaja teksa po zvarritej në dysheme, ndërsa ishte plotësisht e zhveshur. Në fund të sekuencës filmike, gruaja e re i afrohet njërit prej lojtarëve, duke ngjallur dyshime se po kryente seks oral me të. Edhe pamjet e publikuara në videon e dytë janë me pullë të kuqe, me një prej futbollistëve që shihet të kalojë momente intime me gruan në një krevat masazhesh. Skenat dyshohet se janë filmuar nga një prej lojtarëve pas një seance stërvitore më 20 shtator. Policia belge ka nisur hetimet, teksa nuk dihet ende nëse gruaja ishte e vetëdijshme apo nën ndikimin e lartë të drogës dhe alkoolit.

Read More »

Mysafir special në sfidën Partizani-Teuta, çfarë po ‘kurdis’ me Olsi Ramën (Fotot)

Një mysafir special në stadiumin “Selman Stërmasi” ku po zhvillohet sfida mes Partizanit dhe Teutës e vlefshme për javën e 7-të të Kategorisë Superiore. Ai është trajneri i Kombëtares, Edi Reja. Tekniku italian ka mbërritur në tribunën VIP të “Selman Stërmasit”. Reja ka qenë nën shoqërinë e 2 ndihmësave të tij Hamdi Salihi dhe Ervin Bulku. Reja ka biseduar për disa momente me Olsi Ramën. Kujtojmë që ditën e nesërme në orën 11:00, tekniku i Kombëtares do të dalë në konferencën për shtyp ku do të bëjë publike listën zyrtare për 2 sfidat e muajit tetor ndaj Turqisë dhe Moldavisë.

Read More »

Partizani do kreun kundër Teutës, Tirana për të shëruar plagët në Vlorë

Ende pa u shuar zhurma e derbit të kryeqytetit, e pasuar edhe me polemika dhe masa ndëshkimore të marra nga Komisioni i Disiplinës, Partizani dhe Tirana zbresin këtë të shtunë në fushë për sfidat e javës së 7-të. Në orën 17:00, të kuqtë do të presin pa praninë e tifozëve Teutën, ndërsa bardheblutë luajnë në transfertë me Flamurtarin. Takimi i tretë dhe i fundit i ditës është ai mes Skënderbeut dhe Luftëtarit, që do të zhvillohet në të njëjtën orë në Korçë. Pa dyshim, që ndeshje që tërheq më shumë vëmendjen është ajo e kryeqytetit, sepse si Partizani dhe Teuta janë në grupin e skuadrave kryesuese, madje “Djemtë e Detit” kanë një pikë më shumë dhe bashkëkryesojnë me Bylisin. Në kampin e kuq shpresojnë që me fitoren në derbi të ketë përfunduar edhe ajo fazë tranzicioni që përkoi me ndryshimet në organike dhe ndryshimin e skemës dhe skuadra të krijojë një vazhdimësi fitoresh për të qenë “violinë e parë” e kampionatit. Sa i përket formacionit, trajneri Franco Lerda ka vetëm një dyshim, që..

Read More »

Edi Reja “fërkon duart”, Manaj shënon dhe i jep fitoren Albacetes

Rey Manaj gjen rrugën e rrjetës te skuadra spanjolle e Albacetes, të cilën e riktheu te fitorja dhe i dha një 3-pikësh me mjaft vlera në transfertën e vështirë ndaj Alcorconit. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare e nisi takimin nga stoli, por në minutën e 18’ një dëmtim i fantazistit Fuster, bëri që të zbriste në fushë në vend të tij. Manaj shënoi golin e vetëm të takimit që u fitua nga Albacete 0-1, në minutën e 67’ me 11-metërsh, ndërsa pas kësaj ndeshjeje sulmuesi lushnjar pritet të udhëtojë për t’u vënë në dispozicion të trajnerit Edi Reja për eliminatoret e Euro 2020. Tekniku italian i kuqezinjve merr kështu sinjale mjaft të mira nga sulmuesit e tij, pasi përveç Cikalleshit që ka shënuar në çdo ndeshje në muajin shtator, edhe Manaj e Sadiku kanë përmirësuar marrëdhëniet me golin.

Read More »

Valverde “i heq gradat”, Rakitiç merret në mbrojtje nga bashkëshortja

Mesfushori kroat Ivan Rakitiç nuk merret më në konsideratë nga trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, që i ka hequr vendin e titullarit dhe e ka lënë të fundit në hierarki, por ka gjithmonë në krah bashkëshorten e tij. Raquel Mauri ka reaguar nëpërmjet një statusi në Instagram, ku ka evidentuar vlerat sportive dhe njerëzore të bashkëshortit të saj, ndërsa i ka bërë thirrje që të mos e ulë kokën në këtë situatë. “Përkundër gjithçkaje mos e ul kokën, sepse je një shembull i qëndrueshmërisë, mençurisë dhe profesionalizmit. Për këtë të dua, pasi je një njeri i shkëlqyeshëm dhe askush nuk mund ta ndryshojë këtë”, shkroi bashkëshortja e Ivan Rakitic.

Read More »

Aksident i tmerrshëm në Moto GP, piloti fluturon dhe mbetet pa frymë (Fotot)

Mund të jetë fundjava që do t’i japë titullin e 8 kampion bote në karrierën impresionuese, por ka nisur shumë keq përgatitja për çmimin e Madh të Tajlandës, për Mark Markez. Piloti favorit për t’u ringjitur në fronin e MotoGP, vuajti një aksident fluturues në sesionin e parë të provave të lira. Mark Markez humbi kontrollin e motorit në kthesën e shtatë duke u përplasur dhunshëm me asfaltin, vetëm pak minuta pasi kampioni spanjoll ishte rikthyer në pistë me goma të buta. Motori Honda u dëmtua shumë ndërsa piloti iberik mbeti përtokë mes dhimbjeve, para se të çohej me vështirësi për t’u transportuar në spital. Rezonanca manjetike fatmirësisht nuk tregoi asgjë të rëndë për Mark Markez, që mori lejen për t’u rikthyer sërish në asfaltin tajlandez, aty ku të dielën pret festën për titullin kampion. Markez u shpreh se për rreth 5 sekonda nuk mund të merrte frymë.

Read More »