Turqia siguron kualifikimin për në Euro 2020, barazim me Islandën

Turqia bëhet skuadra e radhës që siguron kualifikimin për në Kampionatin Europian 2020, ndonëse ka mbetur…

Loading...

Barazon Andora, Vales i shpëton mbrojtjes dhe mposht portierin Etrit Berisha

Avantazhi i Shqipërisë ka qenë vetëm 12 minuta, sepse Andora barazoi me një gol të sulmuesit…

Loading...

Zbulohet formacioni, ja lojtarët që do sfidojnë Andorën në “Elbasan Arena” (LISTA)

Trajneri Edi Reja ka bërë disa ndryshime, duke lënë titullarë të rëndësishëm jashtë formacionit, kjo edhe…

Loading...

“Kosova është Serbi”, tifozët çekë provokojnë Kombëtaren e Kosovës (FOTO+VIDEO)

“Kosova është Serbi”. Kështu kanë brohoritur tifozët çekë para hotelit, ku po qëndron Kombëtarja e Kosovës…

Loading...

Rekordi i pikëve dhe vendi i tretë, sfida e kuqezinjve nis sonte në “Elbasan Arena” (FOTO)

Me ëndrrën për kualifikim të shuar prej kohësh, vendi i tretë në Grupin H eliminator mbetet…

Loading...

Hajdutët shqiptarë i grabitën shtëpinë, ja si reagon Morata me mesazhet në telefonin e gruas (FOTO)

Në mediat sociale, ata janë portreti i dashurisë. Ata i tregojnë ndjenjat e tyre miliona ndjekësve,…

Loading...

Rekordi dhe vendi i tretë, sfida e kuqezinjve nis sonte në “Elbasan Arena” (FOTO)

Me ëndrrën për kualifikim të shuar prej kohësh, vendi i tretë në Grupin H eliminator mbetet…

Loading...

Shihni çfarë ndodh brenda botës së çmendur të ‘Wrestling’ (FOTO)

Bota brutale e mundjes është kapur me detaje nga një fotograf, i cili ndoqi profesionistët në…

Loading...

“Të dielën përurohet Wembley i Ballkanit”; Italianët mahniten nga “Arena Kombëtare” (Foto)

Stadiumi i ri kombëtar do të inaugurohet ditën e diel, në ndeshjen që Shqipëria do të…

Loading...

“Nuk kam marrë asnjë ftesë, apo telefonatë”, Grezda i përgjigjet trajnerit Reja (FOTO)

Futbollisti i Kommbëtares Eros Grezda ka reaguar në rrjetet sociale pas përmendjes së emrit të tij…

Loading...

Forca e dardanëve, motra e portierit të Kosovës ndez rrjetin (Fotot)

Me sukseset që ka arritur kohët e fundit, përfaqësueses së Kosovës sa vijnë e i rriten…

Loading...

Kapiteni Hysaj: Jemi shumë të bashkuar, por kundër Francës e vështirë të marrësh pikë

Së bashku me trajnerin Reja në konferencën zyrtare në prag të sfidës me Andorën ishte edhe…

Loading...

“Macja e zezë” e portës/ Sul Maliqati, portieri i Kombëtares që nuk u arratis nga Shqipëria (FOTO)

Sulejman Maliqati është cilësuar si “macja e zezë” e portës shqiptare. Ndonëse i ka kaluar 91…

Loading...

Xhaka refuzon Shqipërinë, edhe Kaçe në dilemë për të ardhur!

Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës…

Loading...

Portier gafash, por burrë “macho”; modelja zbulon sekretet e Karius (Fotot)

Të gjithë e kujtojnë për dy gafat në finalen e Champions League në vitin 2018 në…

Loading...