Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes, Italia – Spanja

Federico Chiesa është shpallur futbollisti i ndeshjes, Italia – Spanja.

Italia ka avancuar në finale të Kampionatit Evropian, “Euro 2020”, duke mposhtur Spanjën pas penaltive në një duel tejet të vështirë, shkruan lajmi.net.

Në fakt, italianët për herë të parë patën vështirësi në ndërtimin e aksioneve, ndërsa spanjollët kontrolluan ndeshjen dhe bënë presion të lartë tek “Azzurrët”.

Mirëpo, Chiesa u shpall lojtar i ndeshjes pasi me golin e tij në min 60′, i ndihmoi Italisë që të arrijë në finale të Kampionatit Evropian.

Ai është shpallur zyrtarisht lojtari i ndeshjes nga UEFA.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey