Cilat janë simptomat e paraqitjes së osteoporozës

Osteoporoza është një humbje progresive e masës kockore. Dendësia e kockave gradualisht zvogëlohet, me kockat duke u bërë të brishtë dhe lehtësisht të thyeshme.

Reumatologia, Blerta Rexhepi sot në emisionin “Për ditë të mbrë” në RTV21, përmendi edhe simptomat e paraqitjes së osteoporozës.

Ajo tha se është shumë e rëndësishme që personat që pësojnë fraktura pas moshës 50-vjeçare duhet të interesohën dhe të kujdesen për kockat e tyre, pasi që sipas saj shumë shpejt mund të vijë një frakturë tjetër dhe të kaloi në osteoporozë./21Media

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey