Conte zbulon diçka të papritur

Dështon transferimi  i yllit të madh te Milan

Antonio Conte, ka zbuluar se ai u përpoq të nënshkruajë Zlatan Ibrahimovic gjatë kohës së tij si menaxher i Chelsea.

Oferta erdhi kur suedezi ishte në rikuperim nga një dëmtim i gjurit pas një sezoni të shkëlqyeshëm 2016-17 në Manchester United, gjatë së cilës ai shënoi 28 herë në të gjitha garat,përcjell ORAinfo.

Dështon transferimi  i yllit të madh te Milan

Pas një magji në Los Angeles Galaxy, 38-vjeçari ka bërë një rikthim në AC Milan, ku luajti midis 2010 dhe 2012.

Duke folur për temën e kthimit të Ibrahimoviçit në Itali, Conte i tha Evening Standard: “[Unë] u përpoqa ta bindja atë të vinte në Chelsea, por ai ishte në një fazë të rimëkëmbjes dhe përfundimisht ai nuk u ndje si i pranuar”, zbuloi Conte.

Ibrahimoviç ka bërë fillimin e përsosur për rikthimin e tij në Itali, duke shënuar debutimin e tij të plotë në fitoren 2-0 larg në Cagliari./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey