COVID-19 në Maqedoni, 21 viktima dhe 999 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 999 raste të reja me COVID-19 nga 3.566 teste të kryera, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Sipas të dhënave 21 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa Instituti i Shëndetit Publik bëri të ditur se janë shëruar 711 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 117.437 raste, prej të cilëve 99.837 janë shëruar, kurse 3.424 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka raste aktive 14.176.(INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey