COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/18 të vdekur dhe 50 raste të reja

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18 persona të vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 50 raste të reja.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se të shëruar janë 81 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 147,381.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 155,217, , numri i vdekjeve është 5,387 dhe numri i rasteve aktive është 2,449.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey