Dafina takohet me ish-presidenten Jahjaga, vëmendje merr ky detaj

Dafina Zeqiri, padyshim është njëra nga artistet më të dashura për publikun.

Që kur ajo u shfaq për herë të parë në skenën muzikore shqiptare, ajo mori gjithë vëmendjen me zërin dhe stilin e saj unik, shkruan ORAinfo.

Ani pse ka një suksese të jashtëzakonshëm në fushën e muzikës, Dafina është bërë shpesh herë pjesë e shumë kauzave të ndryshme që kanë lidhje me fuqizimin e gruas në shoqërinë tonë.

E kjo e fundit është pritur nga ish-presidentja e Kosovës, Atifetja Jahjaga që ka përkrahur një iniciativë që shërben për t”i dalë në ndihmë gratë rrobaqepëse.

Dafina së bashku me Atifeten kanë postuar një foto nga zyra e ish-presidentes, ku vëmendje natyrisht merr veshja e Dafinës e beli i saj i hollë./ORAinfo/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey