75 Tote durch Covida-19 in der Türkei

Manastirliu: Die Zahl der Fälle steigt jeden Tag, nächste Woche ...

Manastirliu: Die Zahl der Fälle steigt jeden Tag, nächste Woche ...

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, informoi se në vend pati 16 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19). Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia në vend ka shkuar në 75.

“Numri i testeve dje ishte 5.035, kurse sot arriti në 7.286. Kemi 1.196 të diagnostikuar. Pacientët dhe kontaktet e tyre janë izoluar. Kemi humbur 16 pacientë”, tha Koca në një njoftim në Twitter.

“Me këto rezultate, numri i përgjithshëm i vdekjeve arriti në 75, kurse ai i rasteve në 3.629. Me këmbëngulje ju ftoj që t’i zbatoni masat”, shtoi ministri turk.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey