Ein weiteres Opfer von Covida 19 in Albanien, Zahl geht 7

Quarantäne er ‚entdeckt‘ Talent zum Kochen, ҫfarë Abendessen hier heute Abend vorbereitet Thunfisch

Quarantäne er ‚entdeckt‘ Talent zum Kochen, ҫfarë Abendessen hier heute Abend vorbereitet Thunfisch

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë.

E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv. 85-vjeçarja është viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe i bën thirrje dhe një herë qytetarëve të jenë shumë të kujdesshëm në rast të shfaqjes së shenjave të sëmundjes dhe të telefonojnë menjëherë urgjencën kombëtare në numrin 127!

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey