Corona Infekte Anthony Joshuan?

Guardiola will Man City und Juventus star

Koronavirusi ka prekur shumë figura të njohura të sportit, madje edhe Anthony Joshua është izoluar.

Boksieri anglez Antoni Joshua, kampioni i botës për pesha të rënda, është urdhëruar të rrijë në izolim në shtëpi, duke qenë se ka takuar Princ Çarlsin e Anglisë, i cili rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit.

Infektimi i Princ Çarlsit, i cili është pasardhësi i fronit britanik, u bë i ditur të mërkurën, ndërkohë boksieri Joshua tashmë duhet të ndjekë procedurat e vetëkarantinimit.

“Antoni Joshua është në shtëpi dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e qeverisë. Ai është në formë dhe mirë me shëndet,” deklaroi zëdhënësi i tij.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey