Rekordnummer / In den USA gerät die Situation außer Kontrolle, 47 Tausende innerhalb eines Tages infiziert

Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord shqetësues të martën, kur regjistruan 47 mijë raste të

SMART PUBLISHER

Covid-19 / Schweden führt die Studie durch: Immunität, größer als gedacht

Suedia u kritikua për qasjen e saj ndaj pandemisë së koronavirusit, pasi në kohën kur Covid-19

SMART PUBLISHER

Vaksina kundër Covid-19 mund të mos funksionojë

Vaksina e koronavirusit mund të mos ofrojë imunitet të plotë kundër sëmundjes. Pohimin e bëri drejtuesja

SMART PUBLISHER

Sie beleidigten das Mädchen, Erdogan mit harten Tönen gegenüber Social Media: Lassen Sie uns die Unmoral beseitigen

Një fjalë e thënë kundër vajzës së tij, ka bërë që Presidenti i Turqisë Rexhep Taip

SMART PUBLISHER

“Kishte zero shanse mbijetese”/ Familja po përgatitej për funeralin, por ndodhi mrekullia

Gruaja dhe djali i kishin dhënë lamtumirën e fundit, të bindur se nuk do ta shihnin

SMART PUBLISHER

“Më mbaroi shampoja dhe balsami..”, kodet e fshehta në rrjetet sociale, kuptimi i tmerrshëm pas tyre

Mjaft të rinj po përdorin kode të fshehta në mediat sociale për të treguar luftën e

SMART PUBLISHER

Çmenduri në SHBA/ Njerëz të armatosur deri në “dhëmbë” dalin në protestë (BILDER)

Prej disa javësh qytetet kryesore në SHBA janë përfshirë nga protesta të mëdha pas vdekjes së

SMART PUBLISHER

FOTO-VIDEO/ Gazetarja e CNN grabitet në transmetim LIVE, autori i vendos thikën

Journalist, Bruna Masado nga Brazili, korespondente për CNN ra viktimë e një grabitjeje, ndërsa ishte duke

SMART PUBLISHER

Sondazhet në pikiatë, a mund të tërhiqet Trump nga gara presidenciale?

Alarmi vjen nga e djathta e madje edhe ultrakonservatorja Foxnews ka nisur të ngrejë si hipotezë.

SMART PUBLISHER

Das unausgesprochene Buch der Familie Trump / Das Buch der Enkelin des Präsidenten ist blockiert

Një Gjykatës në Nju Jork ka bllokuar përkohësisht botimin e disa rrëfimeve të mbesës së Donald

SMART PUBLISHER

Deutschland / Special Forces-Soldaten, die ganz rechts verbunden sind, sind schockiert, Die Eliteeinheit verschmilzt

Një njësi elitë e Forcave Speciale gjermane, pjesëtarë të së cilës kishin tendenca të ekstremit të

SMART PUBLISHER

Die Hochzeit wird zur Tragödie / Der Bräutigam stirbt an Coronavirus, infiziert werden 90 eingeladen

ein 30 vjeçar në Indi humbi jetën 2 ditë pas dasmës së tij si pasojë e

SMART PUBLISHER

Experiment / Wie sehr Coronavirus-Masken uns wirklich schützen (Foto)

Ndonjëherë, të tregosh diçka në mënyrë vizuale është mënyra më e mirë për të kuptuar. Kjo

SMART PUBLISHER

Prag feiert den "Sieg" über Covid mit einem großen Bankett auf der Brücke (Foto)

Mijëra njerëz shtruan një banket të madh, um 500 m të gjatë, mbi urën historike ‘Charles’

SMART PUBLISHER

FOTOT e jashtëzakonshme/ Gruaja lind foshnjen në këmbë në parkingun e spitalit

Një video e publikuar nga DailyMail tregon momentin e jashtëzakonshëm, kur një grua nga Florida lind

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey