Simptomë e re e koronavirusit, skuqja e lëkurës

Ethet, kolla e vazhdueshme dhe humbja e erës ose shijes janë tre simptomat e vetme të

SMART PUBLISHER

Covid spielt mit der Wissenschaft! Sie gingen sauber, 57 Fischer kehren infiziert zurück

COVID-19, po bëhet gjithmonë e më shumë një virus i paparashikueshëm, aq sa edhe OBSH dhe

SMART PUBLISHER

In den USA sind sie sicher, Die Produktion des Anti-COVID-Impfstoffs wird bald beginnen

Ndërsa numri i infektimeve të reja me koronavirus në botë ka arritur në 13 milion, Herzog…

SMART PUBLISHER

Coronavirus / Studimi Italienisch: Antikörper wie Bumerangs, diejenigen, die sich erneut infizieren, werden schwerer krank!

Të sëmuresh një herë nuk është e mjaftueshme për t’u mbrojtur kundër një riinfektimi. Koronavirusi duket

SMART PUBLISHER

Britische Studie: Menschen verlieren innerhalb weniger Monate die Immunität gegen das Virus!

Njerëzit e shëruar nga koronavirusi mund ta humbasin imunitetin e tyre ndaj sëmundjes brenda pak muajve,…

SMART PUBLISHER

Leide unter dem Herzen? und 4 Getränke, die Sie jeden Tag trinken sollten

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000

SMART PUBLISHER

Sie fühlen sich die ganze Zeit müde und schläfrig? hier ist der Grund,, vernachlässige sie nicht!

Të flesh më tepër seç duhet ka ndikim negativ në shëndetin dhe jetën e njeriut, prandaj

SMART PUBLISHER

Die Spezialkamera zeigt, wie die Maske vor Coronavirus schützt - VIDEO

Miti që një maskë prej cohe të thjeshtë nuk mund të mbrojë kundër koronavirusitm shpesh mund

SMART PUBLISHER

Warum erleben wir den Tod eines Menschen als Tragödie, und Tausende als Statistik?

Nga Tiffanie Wen “Nëse shoh turmën, nuk do të veproja dot kurrë. Nëse shoh një person

SMART PUBLISHER

Rreziku nga ataku në zemër gjatë të nxehtit, këshilla

Rritja e temperaturave veç djersitjes së tepërt, mund të jetë e rrezikshme sidomos për shëndetin e

SMART PUBLISHER

Përfitimet shëndetësore me konsumimin e pjeprit

Pjepri është fruti ideal për të “luftuar” këto ditë të ngrohta. Falë sasisë së madhe të

SMART PUBLISHER

Ushqimet që mposhtin vapën

Ekspertët rekomandojnë një listë të ushqimeve që do ju ndihmojnë të mbani në kontroll temperaturat e

SMART PUBLISHER

Kompjuter dhe çadër plazhi, oferta e Barbados: Ejani të punoni tek ne

Të gjithë ata që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia si pasojë e pandemisë së

SMART PUBLISHER

5 shprehi të këqija që duhet t’i ndryshoni

Produktiviteti është shumë i rëndësishëm në botën e sotme që lëviz shumë shpejtë. Shumë njerëz provojnë

SMART PUBLISHER

Si të komunikoni me një adoleshent

Përballja me fazën e adoleshencës nuk është kurrë e lehtë, as për ne, as për fëmijët

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey