Haradinaj – Serbisë: Kemi ushtri, e kemi KFOR’in e besa na kanë mbetë edhe do t’vjetra

Daut Haradinaj, shef i GP të AAK-së, thotë se tema e ndryshimit të kufijve nuk është

15 Staaten mit akuter Morbidität von Covida-19 und Balkan

Nga Eduard Zaloshnja/ Shumë krahasime ndërshtetërore bëhen në media kudo në botë, në lidhje me shkallën

Bedrohter Imams von Pec, wird der Schutz vor dem Staat - VIDEO

Hoxhë Drilon Gashi nga Peja po kërcënohet me jetë. Ndaj Gashit sipas avokatit të tij, kanë

Ja kur arrihet ‘piku’ i koronavirusit në Ballkan!

Suedia ka vënë në dispozicion të bizneseve dhe qytetarëve një paketë prej 150 miliardë eurosh, in…

Intelligenz: Es wird eine Koalition LDK-AAK-INITIATIVE sein, Hier ist der Premierminister sein wird

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një

Rama-Vucic: Mr. President, Hebebalken für Lkw mit Waren aus dem Kosovo

Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç të zhbllokojë kamionët me mallra

Intellektuelle und Akademiker Welt, in staatlicher Unterstützung Albin Kurti

Intelektualët dhe akademikët qëndrojnë në solidaritet me Albin Kurtin dhe qytetarët e Kosovës në këto periudha

Eliot Engel besorgt über den Ansatz von Trump Verwaltung für das Kosovo

“Të thuash që Shtetet e Bashkuara dhe Kosova kanë një marrëdhënie të ngrohtë dhe të ngushtë

US: Es ist kein Geheimnis, Vereinbarung zwischen dem Kosovo und Serbien AUF GEBIETE

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar për zhvillimet e fundit në Kosovës, ku qeveria e Albin

Die sieben Fälle von corona im Kosovo, dass alle von einer Stadt

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se janë shtuar edhe shtatë raste të tjera me koronavirus,…

Pse o Zot e more Lezen e nuk e more Isën?!

Gjatë kësaj kohe pandemie, jemi të obliguar të gjithë të qëndrojmë më të mbyllur, për t’iu

Gazetari nga Shkupi: Ku e venë Albin Kurti këmbën, unë e vejë kokën!

Gazetari Naser Selmani nga Shkupi ka komentuar në Facebook rreth ngjarjeve të fundit politike në Kosovë.

PHOTO - Wie Vjosa Osmani begrüßt Nachbarn nach der Sitzung der Regierung Crash?

Pas përfundimit të seancës, disa qytetarë i kanë vendosur kryeparlamentares Vjosa Osmani, një mbishkrim bashkë me

New York Times: Corona hilft, die Regierung des Kosovo bei der Senkung, mit einer wenig Hilfe von SHBA'ja

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën

SCHANDE: Der Junge Thaci, Endriti Mocks falsch mit Albin Kurti - FOTO

Një foto e presidentit Hashim Thaçi në fshatin e tij në Burojë të Drenicës, pati bërë

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey