So lange dauert es, bis der Virus in einer Bar oder einem Restaurant auftritt

Edhe pse të gjithë dëshirojmë të kthehemi në normalitet, statistikat tregojnë që nuk jemi as afër

SMART PUBLISHER

Können natürliche chinesische Methoden die COVID-19-Krankheit heilen?

Studiuesit në shumë vende kanë kthyer fokusin nga ilaçet tanimë ekzistuese dhe natyrale, si mënyrë për

SMART PUBLISHER

Schockierende Warnung des Wissenschaftlers: Ein Virus wird kommen 100 mal stärker als Covid-19!

Një shkencëtar amerikan parashikon mbërritjen e një virusit të ri, “100 herë” më të keq se

SMART PUBLISHER

Die Frau, die das Coronavirus entdeckt hat, gibt an, ob das Virus im Labor "geboren" wurde

Gjashtë muaj më parë, Shi Zhengli kishte pranuar telefonatën të cilës i është frikësuar tërë jetën.

SMART PUBLISHER

Der deutsche Experte: Dies ist kein gruseliger Virus, Viele Patienten sterben an Thrombose

Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. um…

SMART PUBLISHER

Wie Sie feststellen können, ob Sie einen Vitamin C-Mangel haben?

Vitamina C është e rëndësishme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve dhe është gjithashtu thelbësore për

SMART PUBLISHER

Me këtë truk të thjeshtë dredhëzat do të qëndrojnë më shumë

Tani është sezoni i dredhëzave, por meqenëse është fjala për pemët të cilat kanë numër të

SMART PUBLISHER

Shkencëtari francez: Epidemisë po i vjen fundi, nuk do të ketë valë të dytë të Covid-19

Didier raoult, virologu francez, tha se epidemia e COVID-19 po përfundon dhe, me gjithë frikën e

SMART PUBLISHER

Mjekja shqiptare në Gjermani ka një lajm të mirë: Vala e dytë e Kovid 19 nuk është e rrezikshme!

Në një intervistë për mediat shqiptare, mjekja shqiptare e urgjencës në Gjermani, e cila jeton dhe

SMART PUBLISHER

Mos ia teproni me çaj rusi, ja si e dëmton organizmin

Disa hulumtime tregojnë se fluori mund ta përmirësojë shëndetin e gojës, përderisa disa hulumtime të tjera

SMART PUBLISHER

Koronavirusi/ Shkencëtarët “nuk janë plotësisht të sigurt” për efektin e lehtësimit të masave

Profesor Peter Horby, pjesë e Grupit Shkencor Këshillimor për Emergjencat (Sage) shprehet se “sistemi i testimit,…

SMART PUBLISHER

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në

SMART PUBLISHER

Po i lani flokët më shumë se duhet/ Ja sa herë në javë duhet të shkumëzoni…

Qe dilema te marre fund pergjithmone, sa here duhen lare floket? Dilema me e madhe qe

SMART PUBLISHER

Deutschland, Italia, Franca dhe Holanda së bashku për një vaksinë kundër Covid-19

Deutschland, Franca, Italia dhe Holanda nënshkruan një kontratë fillestare me gjigantin farmaceutik ”AstraZeneca” për më shumë

SMART PUBLISHER

Hier ist, was Sie brauchen für einen 14-tägige Quarantäne

Stellen Sie sich wegen des neuen Coronavirus zu Hause in Quarantäne stecken oder…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey