Deputeti Rexhepi kritikon ashpër ish ministrin e kulturës Ismailin/ I kujton se është në hetim nga policia financiare

Deputeti nga radhët e Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, sot ne seancën e mbajtur
në kuvendin e Maqedonisë së Veriut,ku në rend dite ka qenë interpelanca nga opozita shqiptare, ndaj ministrit te brendshëm Oliver Spasovski, ka replikuar ndaj fjalimit të deputetit Hysni Ismalili. I cili në qeverisjen e kaluar ka udhëheq me ministrin e Kulturës, dhe kohëve të fundit policia financiare, ka zbuluar disa shkelje të mëdha.

Deputeti Rexhepi mes tjerash thash se :”Si mundet të kërkosh llogari nga tjerët kur vetë si ministër puna jote është në hetim të policisë financiare./Gjurme.info

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey