Derbi i parë i vitit: Arsenal pret Cityn – Premier League starton në 13:30

Shorti vë përballë skuadrën e Manchester City dhe atë të Arsenal, më 1 janar 2022, shkruan lajmi.net

Citizens vijnë në ndeshje si liderë me tetë pikë para pozitës së dytë, derisa edhe Arsenal shtyhet nga një formë e mirë së fundmi.

Skuadra e Guardiolas vendosi disa rekorde radhazi në futbollin anglez në vitin që lamë pas, dhe ecurinë e mirë synon ta bartë edhe në 2022.

Ndeshja mes dy skuadrave luhet me fillim nga ora 13:30. /Lajmi.net/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey