Deri në dy orë pritjet në pikën kufitare në Merdare

Bashkatdhetarët po duhet të presin deri në dy orë deri në dy orë e gjysmë për të dalë nga Kosova përmes pikës kufitare në Merdare, ndërsa një orë e gjysmë është pritja për të hyrë.

Sipas informacionit të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në pikëkalimin te Dheu i Bardhë për të hyre në Kosovë pritjet janë gjysmë ore kurse për të dal 3 deri në 5 minuta.

Në kufirin Multivodë pritja për të hyrë dhe për të dalë është e njëjtë tre deri në 5 minuta.

The post Deri në dy orë pritjet në pikën kufitare në Merdare appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 31, 2019 3:26 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=148049
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit