Deri në fund të prillit, ne do të kemi më shumë se 300 mijë vaksina, njoftoi Zaev

Kryeministri Zoran Zaev, kur u pyet për vaksinat, njoftoi se një sasi më e madhe e vaksinave do të mbërrijë në fund të këtij muaji, në mënyrë që të përshpejtojë imunizimin.

Zaev tha se do të mbërrijnë doza të vaksinës ruse “Sputnik V”, dhe vaksina shtesë si donacion nga Serbia fqinje, së cilës Kryeministri përsëri falënderoi për solidaritetin dhe mbështetjen.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey