Deschamps: Mbappe nuk mund të bëjë gjithçka

Franca humbi ndeshjen e sotme ndaj Danimarkës.Danimarka fitoi me rezultat 2-0 me golat e Dolberg dhe Olsen, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes për media ka folur trajneri i Francës, Didier Deschamps.Deschamps u pyet për Kylian Mbappen, por tha se nuk është i shqetësuar për të pasi ai vazhdimisht bën paraqitje të mira.

“Kylian ka bërë shumë gjëra të mira, por ai gjithashtu po vazhdon me formën e mirë. Ai është një nga lojtarët e paktë që ka luajtur 90 minuta dy herë në tre ditë. As ai nuk mund të bëjë gjithçka.Nuk jam i shqetësuar për Kylian”, tha Deschamps.

Franca humbi ndeshjen e sotme ndaj Danimarkës.Danimarka fitoi me rezultat 2-0 me golat e Dolberg dhe Olsen, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes për media ka folur trajneri i Francës, Didier Deschamps.Deschamps u pyet për Kylian Mbappen, por tha se nuk është i shqetësuar për të pasi ai vazhdimisht bën paraqitje të mira.

“Kylian ka bërë shumë gjëra të mira, por ai gjithashtu po vazhdon me formën e mirë. Ai është një nga lojtarët e paktë që ka luajtur 90 minuta dy herë në tre ditë. As ai nuk mund të bëjë gjithçka.Nuk jam i shqetësuar për Kylian”, tha Deschamps.

Loading...