Detaje tronditëse/ Zbulohet pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë, ja raketat (FOTO)

Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona.

DailyMail ka publikuar pamje nga predhat iraniane që hodhën në erë avionin, ndërsa dyshohet se bombardimi ka qenë i paqëllimshëm.

Mendohet se forcat irakiene e kanë ngatërruar avionin, me “një bombardues amerikan”.

Aeroplani Boeing 737 me 176 persona, pasagjerë dhe ekuipazh në bord u rrëzua menjëherë pak pas ngritjes në fluturim nga aeroporti “Imam Khomeini” në Teheran.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey