Detajet/ Sekuestrimi 3.5 tonëve drogë, zbulohen kokat e grupit kriminal (emrat)

Shyhretja një nënë e kujdesëshme, kështu uron djalin për ditëlindje

Shyhretja një nënë e kujdesëshme, kështu uron djalin për ditëlindje

Dalin emrat e shqiptarëve që cilësohen si koka e grupit që transportonte droga nga Shqipëria për në Itali që nga vitit 2015.

Në operacionin e organizuar ndërmjet policisë italiane, DIA-s, policisë shqiptare dhe SPAK, ku u arrestuan 37 personave, mes tyre 10 shqiptarë, u sekuestruan 3,5 tonë në vlerën e 40 milionë eurove.

Grupi kriminal i cili vepron prej 2015 transportonte drogë nga Vlora dhe Saranda në drejtim të Barit në Itali.

Sipas News 24 emrat e dy persona që cilësohen se koka të grupit janë Robert Myftari, Elton Hamza. Myftari ishte në kërkim nga nëntori 2015, pasi tentoi të trafikonte 800 kg kanabis drejt Italisë.

Mësohet se krahas gomones është sekuestruar sekuestruar dhe një sipërfaqe toke, shtatë makina dhe 15 apartamente. Nderkohe mesohet se ne kuader te ketij operacioni 7 persona u arrestuan në Vlorë dhe 3 në Tiranë.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey