Dieta e balancuar dhe aktiviteti i rregullt fizik kanë rëndësi shumë të madhe për humbje të peshës

Dieta e balancuar dhe aktiviteti i rregullt fizik kanë rëndësi shumë të madhe për humbje të peshës.

Përveç kësaj, edhe pije të caktuara mund të ndikojnë në procesin e humbjes së peshës duke e shpejtuar metabolizmin.

Më poshtë, KosovaToday jua sjell një smoothie me banane që mund t’ju ndihmojë ta shkrini dhjamin.

Përbërësit:

– 70 ml çaj jeshil matcha (çaj i gjelbër që përdoret në ceremonitë japoneze të çajit)

– 1 portokall

– 1 banane

– Lëngun e dy limonëve të shtrydhur

– 2 deri në 3 cm xhenxhefil

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku derisa ta fitoni një masë të mirë.

Konsumojeni pijen e fituar në vend të shujtës së rregullt.

Për rezultate optimale, pijeni menjëherë pas ecjes, çiklizmit, ushtrimeve fizike apo pas çfarëdo aktiviteti tjetër fizik. /KosovaToday/

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk October 2, 2019 2:29 pm ne Shendet. ne link https://lajme.mk/?p=155755
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit