Dr.Sadri Ramabaja e quan analfabetë Berat Buzhalën!

Analisti politik dhe publicisti Sadri Ramabaja, përmes një postimi në facebook, e ka quajtur gazetarin Berat Buzhala, analfabet.

Kjo pasi, përmes një cicërime në tëiter, Buzhala ka thënë se, gjoja Ramabaja ka shkruar për Luftën e Tretë Botërore.

Mirëpo, Ramabaja thotë se ai vetëm e ka citua një deklaratë të Ministrit të Jashtëm rus, Lavrov.

Postimi i plotë:

Në statusin tim të fundit citova një deklaratë të MJ rus Lavrov.

Berat Buzhala në një cicërim të tij në tëitter, si lexues tipik gjysmëanalfabet, e citues total analfabet, shkruan se gjoja unë paskam shkruar për Luftën e Tretë Botërore!

Nëse provimit të PISA-s do t’i nënshtroheshin edhe gazetarët si puna e BB, athua sa do të ngelnin në klasë?!

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey