Dy porositë që Wolker ia tha gjatë takimit Albin Kurtit

Frika nga trazirat, sindikatat kërkojnë takim urgjent me Haradinajn e Konjufcën

William Walker ka kërkuar nga Albin Kurti që sa me parë ta formojë Qeverinë.

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë.

Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë.

“Kanë kaluar 100 ditë që nga mbajtja e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe duhet të formohet koalicioni qeverisës”.

Walker gjithashtu ka thënë se bisedimet për ndarjen e posteve janë metodë e vjetër e një sistemi të vjetër.

Ndërkaq, kur Kurti ka përshëndetur Walker nuk ka pranuar të flasë para gazetarëve.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey