Dy të vdekur dhe 17 raste të reja me koronavirus

Sot më shumë raste të reja me COVID-19 se ditëve të kaluara, dy viktima.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 2 viktima nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar 17 raste të reja me COVID-19.

Ndërsa, janë shëruar 12 persona.

Deri tani në Kosovë, 107 mijë 785 e persona janë infektuar me këtë virus.

Ndërsa, 2 mijë e 260 kanë vdekur si pasojë e koronavirusit.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey