E dhimbshme: Vdesin dy veteranë të UÇK-së

Vdesin dy veteranë të UÇK-së.

Dy veteranë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë ndërruar jetë sot, raporton Gazeta Express.

Veteranët që kanë vdekur sot janë Salih Avdiu nga fshati Abri e Poshtme dhe Behxhet Batatina nga Podujeva.

Varrimi i Behxhet Batatina do të bëhet sot në ora 17:00 tek varrezat e Hekurudhat.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey