E la PDK-në për VV-në: Aktivistët kërkojnë dorëzimin e mandatit të Adelina Graincës

Vota e saj ishte vendimtare pë zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente.

Deputetja Adelina Garinca dje e bëri të ditur se tka kaluar në grupin parlamentar të LVV-së nga ai i PDK-së.

Ky vendim ka ngjallur reagime të shumta. Përkrahës të PDK-së, tashmë kanë kërkuar që Graica të dorëzojë mandatin e deputetit.

Ata kërkojnë që Grainca t’ia dorëzojë PDK-së mandatin, pasi sipas tyre elektorati i PDK-së ia besoi asaj votën.

Gjithashtu sipas aktivistëve të PDK-së, Adelina Grainca ka nëpërkëmbur besimin duke mos e nderuar veten, familjen dhe shoqërinë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey