E majta: Do të parandalojmë inxhineringun artificial të shtetësisë nga Zaev, Sela dhe Gashi

“Ne do të përdorim të gjitha kapacitetet tona për të parandaluar miratimin e ligjit të dëmshëm për shtetësinë dhe inxhinierinë e planifikuar artificiale të strukturës demografike, të cilën qeveria po përpiqet ta shtyjë me dhunë, në mënyrë të parregullt dhe pa pjesëmarrjen e publikut”, deklarojnë nga partia E majta, përcjell INA.

Nga partia E majta theksojnë se deputeti i tyre Dimitar Apasiev diskutoi në një seancë të Komisionit për siguri dhe mbrojtje projekt-ligjin për shtetësinë, i kaluar pas dyerve të mbyllura midis Zoran Zaev, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi./INA

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey