E ofendoi Alioskin, tifozët shqiptar ia kthejnë me këtë mesazh Arnautovicit

Sulmuesi i Austrisë Marko Arnautovic ishte dënuar më një ndeshje moslojë në Euro 2020 për shkak se në ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut e kishte ofenduar futbollistin shqiptar Esgjan Alioskin.

Pasi mungoi në ndeshjen e fundit, Arnautovic është rikthyer dhe po luan kundër Italisë në fazën 1/16 të këtij kompeticioni,.

Edhe pse kishte kërkuar falje publike për gjestin e bërë ndaj Alioskit, tifozët shqiptar nuk kanë harruar dhe ia kanë kthyer me një mesazh të shpalosur në tribunat e stadiumit “Ëembley”.

“Arnautovic, të fala mamit”, shkruhet në pankartën e zbuluar në tribuna, ndërsa nuk ka munguar as baneri “UÇK” në këtë stadium.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey