E papritur, Benzema jashtë botërorit “Katar 2022”

Kombëtarja e Francës e ka konfirmuar mungesën e Karim Benzemas në Kampionatin Botëror për shkak të lëndimit.

Në njoftim, Franca i ka uruar Benzemas shërim të shpejtë.

“Karim Benzema detyrohet të humbasë pjesëmarrjen në Kupën e Botës. I gjithë ekipi ndan trishtimin e Karimit dhe i uron atij një shërim të shpejtë”, thuhet në njoftimin e tyre.

Përveç Benzema, te Franca do të mungojnë për shkak të lëndimit edhe Kanté, Pogba, Kimpembé, Maignan, Nkunku.

Franca ndeshjen e parë në Kampionatin Botëor, do ta luajë ndaj Australisë.

https://twitter.com/FrenchTeam?s=20&t=OhqrI1lSPRc7a3GTPrO2AQ

zm

Kombëtarja e Francës e ka konfirmuar mungesën e Karim Benzemas në Kampionatin Botëror për shkak të lëndimit.

Në njoftim, Franca i ka uruar Benzemas shërim të shpejtë.

“Karim Benzema detyrohet të humbasë pjesëmarrjen në Kupën e Botës. I gjithë ekipi ndan trishtimin e Karimit dhe i uron atij një shërim të shpejtë”, thuhet në njoftimin e tyre.

Përveç Benzema, te Franca do të mungojnë për shkak të lëndimit edhe Kanté, Pogba, Kimpembé, Maignan, Nkunku.

Franca ndeshjen e parë në Kampionatin Botëor, do ta luajë ndaj Australisë.

https://twitter.com/FrenchTeam?s=20&t=OhqrI1lSPRc7a3GTPrO2AQ

zm

Loading...